عزم جدی برای خصوصی شدن دو باشگاه پرسپولیس و استقلال وجود دارد

تهران - ایرنا-معاون سازمان خصوصی سازی از همکاری خوب وزارت ورزش‌وجوانان در زمینه خصوصی‌سازی باشگاه پرسپولیس و استقلال خبر داد و گفت: مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش عزم جدی برای واگذاری این دو باشگاه دارد.

ابوالقاسم شمسی، درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون بودجه سال ۹۸، همچنین با توجه به تاکیدات وزیر امور اقتصاد و دارایی به عنوان رییس واگذاری و وزیر ورزش وجوانان، همکاری‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است و جلسات به طور هفتگی و گاهی هر ۲ هفته یکبار از شهریور ماه امسال برگزار شد تا شرایط برای این واگذاری‌ها انجام شود.

وی افزود: در آبان ماه با حضور رییس سازمان خصوصی سازی، معاونان و نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، سازمان بورس و ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال جلسات متعدد برگزار و اقدامات خوبی انجام شد تا بتوانیم از طریق فرابورس برای واگذاری پذیرش بگیریم.

شمسی خاطر نشان کرد: با نظر وزیر ورزش و جوانان و مصوبه دی‌ماه سال ۹۱ هیات وزیران در خصوص انتقال مجموعه‌های ورزشی بین اداره کل جوانان و وزارت ورزش و هر یک از شرکت‌های استقلال و پرسپولیس مقرر شد تا کارشناسان دادگستری، بررسی‌ها و کارشناسی‌های لازم را انجام داده و با رقمی که اعلام می‌شود، گزارش تودیعی برای افزایش سرمایه و خروج از ماده ۱۴۱ برای این ۲شرکت انجام شود.
به گفته معاون سازمان خصوصی سازی از دیگر اقدامات صورت گرفته در جریان واگذاری این ۲باشگاه، برگزاری مجمع سال ۹۷ بود. همچنین مقرر شد که مجمع سال ۹۸ هم اوایل دی‌ماه امسال برگزار شود.
شمسی همچنین علت این تاخیر را نهایی نشدن گزارش حسابرس قانونی برای ۲ شرکت دانست و افزود: در جلساتی که به ریاست مسعود سلطانی فر برگزار شد، وزیر ورزش و جوانان تکالیفی در مجمع دوم مهرماه سال ۹۷ مشخص کرد تا هیات مدیره هر ۲ شرکت به اجرای آنها پرداخته و بندهایی که حسابرس داشت را مرتفع کنند.
وی ادامه داد: ثبت علائم تجاری در طبقات ۴۵ گانه از دیگر اقدامات موثر بود که برای یکی از باشگاه ها صورت گرفته و فقط موضوع ارزش گذاری مانده که آن هم در حال انجام است. باشگاه دیگر هم علائم تجاری در ۳ طبقه ثبت کرده و در حال پیگیری است تا همه طبقات توسط کارشناسان دادگستری ارزیابی و در دفاتر مربوطه ثبت شود.

معاون سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: آمادگی و پذیرش در فرابورس و تعیین ۲ مشاور به همین منظور از دیگر اقدامات مثبتی است که انجام گرفته و قرارداد آنها  نیز ابلاغ شده است.
شمسی همچنین گفت: افزایش انضباط مالی از دیگر تصمیمات مهم در جریان واگذاری‌ها بود که در همین راستا مقرر شد با توجه به گزارش حسابرسی، کمیته ویژه حسابرسی تشکیل شود تا بتواند نظم و انضباط مالی هر ۲باشگاه را ارتقا دهد.
وی در ادامه افزود: هفته‌ای ۲ جلسه در سطوح کارشناسی و با حضور مدیران باشگاه، نمایندگان وزارت ورزش، مدیران فرابورس و ۲ مشاور تعیین شده در سازمان خصوصی سازی به منظور تسریع مراحل پذیرش از طریق فرابورس و پس از آن بازار بورس دوم برگزار می شود.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =