تفاهم‌نامه نجات سوانح هوایی در فرودگاه پیام منعقد شد

کرج - ایرنا - تفاهم نامه سه جانبه با هدف ارایه خدمات مطلوب در زمینه جستجو و نجات در سوانح هوایی بین فرودگاه پیام،جمعیت هلال احمر البرز و مرکز هماهنگی جستجو و نجات اداره کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران منعقد شد.

نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام روز دوشنبه در حاشیه برنامه انعقاد این تفاهم نامه  اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف ارتقا سطح ایمنی، کیفیت و کمیت عملیات جستجو و نجات، تلاش برای حفظ سلامت سرنشینان هواپیماهای حادثه دیده احتمالی ، کاهش تلفات و صدمات ناشی از سوانح و حوادث هوایی و استفاده بهینه از امکانات ملی و همکاری کلیه دستگاه های دولتی منعقد شده است.
وی اضافه کرد:  فرودگاه پیام این آمادگی را دارد که همراه با جمعیت هلال احمر در فعالیت هایی که با هدف ارایه خدمات به مردم است مشارکت داشته باشد.

ناصر چرخساز مدیر کل جمعیت هلال احمر البرز نیز عنوان کرد: در قالب این تفاهم نامه در موضوعاتی از جمله آموزش همگانی و پیشگیری اقداماتی صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه سوانح هوایی در هر فرودگاهی ممکن است رخ داد گفت: هدف این است در صورتی که سوانح هوایی مانند سال گذشته رخ دهد با انجام مانورهایی  عملیات امداد رسانی را سرعت بخشیده و با هماهنگی بیشتری در صحنه حاضر شویم.
وی ادامه داد: به همین منظور مانورهایی با امضا این تفاهم نامه برگزار می شود.
چرخساز گفت: این آمادگی ها با هدف امنیت خاطر برای مسافران و یا کسانی است که در فرودگاه پیام مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =