۳۴۹ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در دشتی ساخته می‌شود

بوشهر - ایرنا - فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۳۴۹ واحد مسکونی در شهرهای خورموج و کاکی این شهرستان ساخته می‌شود.

عبدالله نادری روز دوشنبه در نشست مسئولان شهرستان  دشتی افزود: یکی از مهمترین طرح‌های دولت برای ساخت خانه اقشار کم درآمد و متوسط جامعه اجرای طرح اقدام ملی مسکن است که کار ثبت نام نیز همزمان با سراسرکشور در این شهرستان  شروع شده‌است.

وی افزود: در اجرای این طرح ۳۲۳ واحد مسکونی در شهر خورموج و ۲۶ واحد در شهر کاکی احداث خواهد شد.

فرماندار دشتی اضافه کرد: همه افراد واجد شرایط می‌توانند از روز سه شنبه مورخه ۲۶ آذر ماه جاری با مراجعه به سایتtem.trud.ir  ثبت‌نام کنند.

رئیس اداره راه و شهرسازی دشتی گفت: از مهمترین اهداف این طرح ملی تامین مسکن برای اقشار متوسط و کم‌ درآمد و فاقد مسکن جامعه است.

حسین رضائیان به شرایط متقاضیان مسکن در طرح اقدام ملی اشاره کرد و افزود: بر اساس این طرح افراد متقاضی باید  فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند و از هیچ‌ یک از امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

وی اضافه کرد: افراد متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار و در صورتی که متقاضی، زن خود سرپرست است حداقل سن او باید ۳۵ سال باشد و حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشد.

رضائیان ادامه داد: متقاضیان باید  برای دریافت تسهیلات بانکی هیچگونه منع قانونی از جمله چک برگشتی و تسهیلات معوقه نداشته و توانایی تامین هزینه مازاد بر تسهیلات بانکی ساخت مسکن و امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه و پرداخت اقساط ماهیانه تسهیلات بانکی دریافتی را داشته باشند.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهرواقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =