۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 3048
کد خبر: 83596792
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت‌ها بر بازار شب یلدا در قزوین افزایش می‌یابد

قزوین - ایرنا - سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین از تشدید نظارت‌ها بر بازار برای کنترل قیمت برخی از کالاها در آستانه شب یلدا خبر داد.

هوشنگ محمدی عصر دوشنبه افزود: همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل پاییز، طرح ویژه شب یلدا با حضورپررنگ بازرسان تعزیرات حکومتی در استان قزوین تا پایان آذر ماه جاری اجرا می شود.

وی اضافه کرد: براساس برنامه ‌های سازمان تعزیرات حکومتی و در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با برگزاری گشت‌های مشترک این اداره کل در کنار سایر دستگاه‌های نظارتی بر بازار شب یلدا آغاز شده است.
محمدی یادآور شد: با توجه به در پیش بودن شب یلدا و شلوغی بازار آجیل، میوه، شیرینی، خشکبار و سایر مایحتاج مراسم این شب، طرح ویژه نظارتی از سوی تعزیرات حکومتی استان قزوین اجرا شده و به پرونده‌های ارجاعی با قید فوریت و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.
وی، برخورد با هرگونه تخلف در این زمینه را جدی دانست و تصریح کرد: وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، رعایت نکردن قوانین نظام صنفی و اجحاف احتمالی که از سوی برخی از صنوف در حق مصرف‌کنندگان است که با برگزاری گشت‌های مشترک سیارنسبت به ایجاد ثبات دربازار نیز اقدام به عمل می آید.
سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین ادامه داد: این طرح با حضور بازرسان دستگاه‌های نظارتی از جمله صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و شعبه سیار تعزیرات حکومتی در مراکز عرضه کالا و مایحتاج مردم اجرا و در صورت مشاهده هر گونه تخلف به‌صورت ویژه و در صورت نیاز در محل رسیدگی خواهد شد.
وی تاکید کرد: در این خصوص شعبه ویژه ای در اداره کل تشکیل شده تا صدور آرا متخلفان تسریع شود.

محمدی از کسبه استان خواست تا حقوق مصرف کنندگان و انصاف درباره مردم را رعایت کنند.

شهروندان در صورت مواجه با هرگونه تخلف می‌توانند موارد را به سامانه ۱۳۵ یا شماره تلفن ۱۲۴ اعلام کنندتا دراسرع وقت به شکایات رسیدگی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =