۵۰۰ فقره وام مقاوم‌سازی مسکن آماده پرداخت به روستاییان چالدرانی

ارومیه - ایرنا - فرماندار چالدران گفت: ۵۰۰ فقره وام مقاوم‌سازی مسکن در این شهرستان آماده پرداخت به روستاییان است که اهتمام ویژه روستانشینان می‌تواند موجب جذب کامل این میزان تسهیلات شود.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای بهره‌مندی ۵۰۰ روستایی چالدران از این تسهیلات، ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تنها یک‌هزار و ۷۲۰ واحد مسکونی روستایی در چالدران مقاوم‌سازی شده که ۲۶ درصد کل واحدهای روستایی این منطقه را شامل می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۶ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در روستاهای چالدران بیان کرد: طبق هدف‌گذاری صورت گرفته، تا سال ۱۴۰۵ (هفت سال آینده) باید ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم شود.

فرماندار چالدران تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف باید طی این مدت نزدیک به سه‌هزار واحد مسکونی مقاوم‌سازی شود که این امر نیازمند همت روستاییان است.

به گزارش ایرنا، با وجود توجه ویژه به مقاوم‌سازی مساکن روستایی، بسیاری از این واحدها در آذربایجان‌غربی کم‌دوام هستند که برای حل این مشکلات تسهیلات پرداختی بانک‌ها امسال از ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

مهلت پرداخت این تسهیلات پنج درصدی نیز ۱۲ سال در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =