بنیاد علوی ۱۴ هزار واحد مسکونی برای معلولان می‌سازد

ارومیه – ایرنا – مدیرعامل بنیاد علوی گفت: ۱۴ هزار واحد مسکونی با مشارکت این نهاد و بهزیستی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول در کشور ساخته می‌شود.

محسن منصوری روز دوشنبه در بازدید از طرح‌های اشتغال روستای «مُخور» شوط در آذربایجان‌غربی افزود: این واحدهای مسکونی با همکاری اعتباری سازمان بهزیستی و بنیاد علوی در سراسر کشور ساخته شده و در اختیار خانوارهای معلول قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مسکن مهمترین معضل این خانواده‌ها است و بنیاد علوی با همراهی بهزیستی در راستای حل این مشکل بیشترین تلاش خود را به کار می‌گیرد.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، ساخت یک‌هزار کلاس درس و ۴۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی از دیگر برنامه‌های بنیاد علوی در راستای محرومیت‌‍‌زدایی در استان‌های مختلف کشور است.

مدیرعامل بنیاد علوی ادامه داد: در این طرح‌های عمرانی گسترده نیز با ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه های علوم پزشکی همکاری‌های لازم انجام می‌گیرد.

منصوری با بیان اینکه بنیاد علوی با شعار «با مردم برای مردم» پا به عرصه خدمت‌رسانی گذاشته است، افزود: این بنیاد با پرداخت تسهیلات کم‌بهره در اشتغال افراد جویای کار همراه مردم در مناطق محروم کشور است.

مدیرعامل بنیاد علوی از کارگاه قالی‌بافی و نمایشگاه توانمندی‌های اعضای صندوق خرد آبادانی و پیشرفت روستای مخور شوط بازدید کرد.

این نمایشگاه در قالب غرفه‌های مختلف از جمله هنر آشپزی، صنایع دستی، فرآورده‌های دامی و لبنی و فرش برپا شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =