۶۰ درصد مدارس گلستان توسط خیرین ساخته می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: ۶۰ درصد کلاس‌های درس و مدارس این استان توسط خیرین ساخته می‌شود که با وجود این تلاش‌ها هنوز تا رسیدن به سرانه استاندارد و مطلوب فاصله داریم.

یاسر لیوانی روز دوشنبه در پایان سرکشی از پروژه‌های مدرسه سازی مناطق شهری و روستایی گنبدکاووس به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال از محل اعتبارات ملی، استانی، سیل و تعهدات نیکوکاران ۲ هزار میلیارد ریال برای مدرسه‌سازی پیش بینی شده که هم اکنون در حال امضای موافقت‌نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هستیم.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، ساخت و تکمیل ۹۰ مدرسه با ۶۰۰ کلاس درس در نقاط مختلف استان گلستان ادامه دارد که از این تعداد ۱۹ مدرسه ۱۰ مدرسه با ۵۰ کلاس درس همزمان با دهه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی به استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس گلستان نیز اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر ۱۵۹ مدرسه با ۸۷۰ کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده و اکنون بخاری نفتی تمام مدارسی که علمک گاز مقابل مدرسه داشتند برچیده شد.

به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تا پایان سال تحصیلی جاری ۱۷ مدرسه با ۶۲ کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد تبدیل می‌شود.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =