«کورتوآ»، گلری که مهاجمان را می‌خنداند و مدافعان را دستپاچه می‌کند

تهران- ایرنا- «تیبو کورتوآ» غیرمحتمل ترین قهرمان خط حمله رئال مادرید در دیدار شب گذشته بود؛ جایی که ریباند ضربه سر وی توسط «کریم بنزما» تک امتیاز ارزشمند دیدار برابر والنسیا را قطعی کرد تا آنان همچنان در کورس قهرمانی و رقابت با بارسلونا باقی بمانند.

رئال که در دقیقه ۷۸ با ضربه «کارلوس سولر»از حریف عقب افتاده بود، خطر جدی عقب افتادن از بارسلونا را در کورس قهرمانی لالیگا بیخ گوش خود حس کرد.

اما زمانی که آنان در زمان‌های تلف شده بازی صاحب یک ضربه کرنر شدند، مرد بلژیکی بلند بالای قفس توری کهکشانی‌ها روی سر همه به پرواز درآمد.

تلاش وی با سیو گلر والنسیا همراه شد اما بنزما برای رستگار کردن رئال در چند ثانیه مانده تا سوت پایان بازی، در دسترس بود و امتیازات تیمش را به ۳۵ رساند تا قوهای سفید مادرید هم‌امتیاز با بارسا و تنها بر حسب تفاضل گل کمتر، در رده دوم باقی بمانند.

کورتوآ ۲۷ ساله در خصوص حماسه‌سازی خود گفت: از قدم برای تاثیر گذاشتن روی کرنر ارسالی استفاده کردم. بلندی قد من ۲ متر است و زمانی که برای کرنرها در چنین موقعیت‌هایی وارد محوطه جریمه حریفان می‌شوم، آنها دستپاچه می‌شوند.

وی ادامه داد: تونی کروس کرنر را روی تیر نزدیک ارسال کرد و توپ روی سر من نشست و سپس جلوی بنزما فرود آمد و او هم کار را تمام کرد.

«زین الدین زیدان» بعد از بازی گفت که کورتوآ برای جلو کشیدن و استفاده از کرنرها خودش تصمیم‌گیرنده است.

رئالی‌ها در حساس‌ترین دیدار خود چهارشنبه هفته جاری در نیوکمپ به مصاف بارسلونا خواهند رفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =