ثبت سفارش بیش از ۴۲ هزار دستگاه خودروی سنگین

تهران- ایرنا- معاون توسعه صنایع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از ثبت سفارش ۴۲ هزار و ۳۴۱ دستگاه انواع خودروی سنگین به ارزش یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون یورو در چارچوب طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل تجاری خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایدرو، «بهزاد اعتمادی» ‌ افزود: برای ۲۵ هزار و ۷۹۸ دستگاه خودروی سنگین «مسدودی ارزی» از طریق منابع صندوق توسعه ملی اخذ شده است.

«مسدودی به معنای ارز تخصیص یافته به بانک عامل است.»

معاون حمل و نقل ایدرو با اشاره به مشارکت ۱۷ خودروساز داخلی در اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل تجاری، ابزار امیدواری کرد با استفاده حداکثری از توانمندی شرکت های قطعه ساز داخلی بتوان در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی این طرح را اجرا کرد.

براساس مصوبه شورای اقتصاد قرار است ۱۷۶ هزار و ۵۵۰ دستگاه انواع ناوگان تجاری شامل اتوبوس درون شهری، اتوبوس برون شهری، کامیون، کشنده، کامیونت و مینی بوس در مدت سه سال نوسازی شود و ایدرو مدیریت اجرایی طرح نوسازی ناوگان تجاری را عهده دار است.

منابع ارزی مورد نیاز این طرح از طریق صرفه جویی در مصرف سوخت خودروها (طی مدت زمان کارکرد خودروی موضوع طرح و پیمایش پیش بینی شده) حاصل خواهد شد.

بخشی از منابع ریالی مورد نیاز طرح از طریق شبکه بانکی به صورت تسهیلات ۶۰ ماهه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که آورده نقدی متقاضیان در مرحله ثبت نام ۲۰ درصد ارزش خودرو است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =