پیش‌بینی پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات توسط نهادهای انقلابی

تهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: تمام فعالیت‌های اقتصادی نهادهای انقلاب اسلامی مشمول پرداخت مالیات بر عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات تکلیفی هستند که بر اساس آن، مالیات آنها در بودجه سال ۹۹ رقم یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

سازمان برنامه و بودجه روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای نسبت به پرداخت مالیات نهادهای انقلاب اسلامی شفاف سازی کرد.

در این اطلاعیه آمده است: تمام فعالیت‌های اقتصادی در نهادهای انقلاب اسلامی اعم از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب شرکت‌ها انجام می شود و این نهادها مالیات خود اعم از مالیات بر عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات تکلیفی را پرداخت می‌کنند که این رقم برای بودجه سال ۱۳۹۹ حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

شرکت‌های آستان قدس رضوی که ماهیت موقوفه‌ای دارند، مالیات خود را به خزانه پرداخت می‌کنند و از آنجا که موقوفه‌ها معاف از مالیات هستند، منابع مالیاتی مذکور صرف فعالیت‌های محرومیت‌زدایی فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی می‌شود و این رقم برای سال ۱۳۹۹ حدود ۶۵  میلیارد تومان است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: علت درج عدد یک در ردیف‌های درآمدی نهادهای ذکر شده استفاده حداکثری از ظرفیت تحقق منابع مربوط بوده که صرف هزینه‌هایی مانند عدالت آموزشی و تجهیز آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم موضوع ماده ۸۷ قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت(۲) می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =