تعامل دانش‌بنیان‌ها با وزارت نیرو تسهیل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو از آماده شدن آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت آب و برق تا پایان امسال خبرداد و گفت: این آیین‌نامه، تسهیل کننده تعامل شرکت‌های دانش بنیان با وزارت نیرو است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو «محمدصالح اولیا» حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را برنامه جدی این وزارتخانه دانست و افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت آب و برق تا پایان امسال آماده خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: این آیین‌نامه به منظور ‌ارائه انواع حمایت‌های قانونی، مالی و اداری لازم از شرکت‌های دانش‌بنیان در دست تدوین است تا این شرکت‌ها بتوانند به راحتی با مجموعه وزارت نیرو و صنعت آب و برق در تعامل بوده و محصولات خود را عرضه کنند.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو ادامه داد: تدوین این آیین‌نامه ضمن حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، نیازهای صنعت آب و برق را نیز می‌تواند از طریق شرکت‌های یاد شده تامین کند و همچنین محصولات قابل رقابت با تجهیزات خارجی را وارد صنعت آب و برق کرد.
اولیا گفت: نفوذ فناوری پیشرفته در این بخش به ارتقای بهره‌وری و کیفیت در صنعت آب و برق کمک خواهد کرد، این آیین‌نامه مشمول همه شرکت‌هایی خواهد شد که درصدد تعامل با صنعت آب و برق و فروش محصولات خود به این بخش هستند.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو  با اشاره به برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور که از روز گذشته به میزبانی پژوهشگاه نیرو در حال برگزاری است، گفت: در این رویداد که نمودی از قابلیت‌های زیست بوم نوآوری صنعت آب و برق است، شاهد شکل‌گیری کریدور خدمات ایده تا بازار به منظور کاهش زمان تجاری‌سازی و افزایش نرخ موفقیت شرکت‌های دانش بنیان هستیم.
اولیا تاکید کرد: از جمله وظایف این کریدور، شناسایی و ارزیابی خدمات توسعه فناوری و تشخیص نیازهای تجاری‌سازی و امکان برآورده شدن آن است. در این کریدور پیشخوان مشاوره‌ خدمات توسعه فناوری از قبیل مشاوره‌های حقوقی، مالیاتی، بازرگانی، حمل‌ونقل، قرارداد بین‌الملل، مدیریت و... ارائه می‌شود.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو ادامه داد: در نمایشگاه نیز بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپی، ۵۰ شرکت آب و آبفا، ۴۰ شرکت تولید، توزیع و انتقال برق، ۱۰ شرکت خصوصی و ۱۰ دانشگاه و پژوهشگاه به ارائه آخرین دستاوردهای خود پرداخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =