۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83596680
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه: روابط تهران و مسکو متحول شده است

مسکو - ایرنا - معاون آسیای وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به تلاش‌ها و نقش سفیر ایران در توسعه روابط دو کشور اظهار داشت: روابط تهران و مسکو در شش سال گذشته متحول شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «ایگور مورگولف» در دیدار با «مهدی سنایی» افزود: ما شاهد دستاوردهای جدی در روابط دو کشور بودیم ضمن اینکه در این مدت گفت‌وگوهای سیاسی عمیق، پرمحتوا و نزدیکی بین رهبران‌، وزرا و دبیران شورای امنیت دو کشور شکل گرفت و پروژه‌های زیادی در بخش‌های اقتصادی، انرژی و هسته‌ای تعریف و اجرا شد. 

وی افزود: از نظر روسیه این دوره هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی با دوره های قبل تفاوت داشته است همکاریهای منطقه ای هم از افغانستان گرفته تا آسیای مرکزی و قفقاز و مهمتر ازهمه در سوریه و مبارزه با تروریسم چشمگیر بوده است. 

مورگولف ادامه داد: همچنین همکاری‌های پارلمانی، علمی و فرهنگی، مناسبات استانی و حضور در محافل فکری و نخبگان  در این دوره بارز بوده است. 

مهدی سنایی سفیر ایران نیز در این ملاقات از حمایت‌ها و مساعدت‌های وزارت امور خارجه روسیه تشکر و خاطر نشان کرد: در این دوره همه عناصر و اجزای روابط در سطوح دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی شکل گرفته و فعال شدند.

به گفته وی، اسناد پایه در روابط دو کشور امضا و با امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیا و علیرغم تحریم‌های آمریکا، دوره آتی روابط دو کشور امید بخش و درخشان‌تر خواهد بود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =