۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83596679
۰ نفر

برچسب‌ها

به کارگیری تصویربرداری هولوگرافی در هدست‌های واقعیت افزوده

تهران- ایرنا- اپل پتنتی را به ثبت رسانده است که از جایگزینی نمایشگرهای سنتی با فناوری تصویربرداری هولوگرافی در هدست‌های واقعیت افزوده حکایت دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «اوبرگیزمو»، مشکل هدست‌های پوشیدنی این است که می‌توانند به خصوص برای عینکی‌ها دست و پاگیر باشد، وزن اضافی قاب و عینک برای استفاده طولانی مدت بیش از اندازه سنگین است. با این وجود، به نظر می‌رسد که اپل راهکاری منحصر به فرد و جدید برای این مشکل تدبیر کرده است و آن چیزی نیست جز فناوری تصویربرداری هولوگرافی.

به نقل از وبگاه اپل اینسایدر، اپل به تازگی پتنتی را ثبت کرده که نشان می‌دهد این غول فناوری در حال بررسی امکان استفاده از تصویربرداری هولوگرافی برای جایگزینی نمایشگرهای مورد استفاده در این نوع از فناوری‌های پوشیدنی است. گفته می‌شود که با جایگزین کردن نمایشگرهای سنتی با تصویربرداری هولوگرافی، می‌توان برخی مشکلات مربوط به عملکرد این دستگاه‌ها را مرتفع کرد.

به عنوان مثال، اپل اینسایدر به تاثیری که تغییر در اجزای بصری می‌تواند بر اندازه، وزن و هزینه هدست‌ها خواهد گذاشت، اشاره می‌کند. همچنین در نمایشگرهای کنونی، نحوه طراحی هدست به گونه‌ای است که فشار بیشتری به چهره کاربر وارد می‌کند و باعث می‌شود تا پوشیدن آن برای مدت طولانی ناراحت کننده باشد.

بنابر شایعات موجود، اپل مدتی است که بر روی ساخت یک هدست واقعیت افزوده کار می‌کند که احتمالا در سال ۲۰۲۰ (یا ۲۰۲۱) به بازار عرضه خواهد شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =