۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83596672
۲ نفر
۱۶۵ دانش آموز در مسابقات دوی صحرانوردی گیلان

رشت-ایرنا- یک دوره مسابقات دو صحرانوردی ویژه دانش آموزان پسر مدارس گیلان امروز به میزبانی بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد.

تعداد ۱۶۵ نفر از دانش آموزان از ۳۴ منطقه اموزش و پرورش استان گیلان در این دوره از مسابقات در مسیر ساحل امیرکیاسر تا طرح سالمسازی دریای شهر بندرکیاشهر شرکت داشتند.

دانش آموزان شرکت کننده در این دو صحرانوردی  ، در سه رده ابتدایی به طول دو و  نیم کیلومتر ، اول متوسطه به طول ۴ کیلومتر و متوسطه دوم بطول ۵ کیلومتر با هم به رقابت پرداختند.

رییس اداره آموزش و پرورش بخش بندرکیاشهر در پایان این مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: در پایان این مسابقات دو صحرانوردی ، در رده ابتدایی سید ابوالفضل سعید لولایی از بندرکیاشهر ، شهاب اکبری از تالش و محمد جواد سفردوست از شفت مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

ناصر رحیمی نژآد افزود: در رده متوسطه اول نیز آرمین اکبری ، مهدی اسدزاده و احسان پورحبیبی از تالش مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند ضمن آنکه در رده متوسطه دوم  امیرحسین صوری از ناحیه ۱ رشت مقام اول را کسب کرد و  محمد معین اردجانی از رضوانشهر و محرم موج پور دوم و سوم شدند.

وی توسعه ورزش و ایجاد نشاط در بین دانش آموزان را از اهداف برگزاری این مسابقات عنوان و تصریح کرد: در قسمت تیمی این رقابت ها و در رده ابتدایی نیز  تیم های تالش ، لاهیجان و ناحیه ۲ به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند ، ضمن آنکه در رده متوسطه اول تالش اول شد و رضوانشهر و ماسال به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

به گفته رحیمی نژاد تیم های تالش ، رضوانشهر و خشکبیجار در رده متوسطه دوم این مسابقات مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 در  پایان این مسابقات ،  طی آیینی و با حضور جمعی از مسئولان آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان از نفرات اول تا سوم هر رده و همچنین تیم های برتر با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شد.

بخش بندرکیاشهر در شرق استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =