دولت توجه ویژه‌ای به ساماندهی حاشیه‌نشینی سیستان و بلوچستان دارد

چابهار- ایرنا- معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: دولت توجه ویژه‌ای به ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین سیستان و بلوچستان بویژه شهرهای ساحلی کنارک و چابهار دارد تا مردم از امکانات لازم بهره‌مند شوند.

تقی رستم وندی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مناطق چادران شهر کنارک در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان نشانه‌های خوبی از پیشرفت‌های عمرانی و جهش اقتصادی وجود دارد.

وی افزود: برای رسیدگی بیشتر به محلات حاشیه نشین کنارک دفتر تسهیل‌گری در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

معاون وزیر کشور بیان کرد: پروژه بسیار خوب و مثبتی برای کاهش حاشیه نشینی در محله چادران توسط فرمانداری در حال پیگیری است که بسیار امید بخش و الگویی برای سایر استان‌های کشور است.

نیروی انسانی مهمترین ظرفیت شهرستان کنارک است

فرماندار کنارک نیز در این بازدید گفت: نیروی انسانی فعال و متعهد مهمترین ظرفیت این شهرستان است.

حمیدالدین یوسفی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید بر فعلیت بخشیدن به ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه این منطقه دارند.

وی افزود: از ۵۴۰ کیلومتر ساحل مکران ۳۴۰ کیلومتر آن در شهرستان کنارک واقع شده که نشان از اهمیت این منطقه دارد.

فرماندار کنارک گفت: این شهرستان فاقد بیمارستان است و تنها یک مرکز درمان بستر دارد و می‌طلبد بیمارستان ۶۴ تختخوابی در حال ساخت هر چه سریعتر تجهیز و تکمیل شود.

وی بیان کرد: تخصیص سهمیه سوخت برای قایق‌های صیادی به هیچ وجه جوابگو نیست و امیدواریم سهمیه سوخت این قایق‌ها در کوتاه‌ترین زمان افزایش یابد.

یوسفی با اشاره به ظرفیت‌های بخش زرآباد کنارک افزود: این بخش از بخش‌های کلیدی در استان سیستان و بلوچستان است که امیدواریم بزودی به شهرستان ارتقا یابد.

شرکت در شورای اداری و بازدید از ظرفیت‌های صید و صیادی و نوار ساحلی کنارک از جمله برنامه‌های سفر یک روزه معاون وزیر کشور به کنارک بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =