۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات آموزشی و گرمایشی سرمایشی مدارس

تهران- ایرنا- مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین و تعمیر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان ها در سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده است.

به گزارش روز دوشنبه سازمان نوسازی مدارس کشور، سید مهدی حسینی‌نیا از برگزاری همایش ملی تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی در روزهای چهارم و پنجم دی ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت تعمیر، تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی که معمولاً کمتر به آن پرداخته می‌شود، همایشی با این عنوان و با هدف تبیین مطالب مربوط به اهمیت این موضوع در شهر تبریز برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در این همایش محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش، مدیران‌کل و معاونان فنی و اجرایی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها، رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌ها و معاونان پشتیبانی ادارات کل آموزش و پرورش حضور خواهند داشت تا ضمن تقویت تعاملات سازنده میان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در مورد مفاهیم مربوط به تعمیر، تجهیز و نگهداری مدارس عنوان شده و بازتعریفی از نوع فعالیت‌ها در این حوزه داشته باشیم.

جمع آوری بخاری های نفتی از ۲۴ هزار کلاس درس
حسینی‌نیا با اشاره به برگزاری جشن خداحافظی با بخاری‌های نفتی از سطح مدارس دارای علمک گاز، درباره آخرین وضعیت جمع‌آوری این سیستم‌ها در کشور اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۲۴ هزار کلاس درس دارای بخاری‌های نفتی در مناطق دارای علمک گاز داشتیم که تمام آنها را از این کلاس‌ها جمع کردیم.
وی تصریح کرد: برای تامین و تعمیر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان ها در سال ۱۳۹۸ تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین به دستورالعمل جامع رعایت نکات ایمنی در نگهداری سیستم‌های گرمایشی که به مدارس سراسر کشور ابلاغ شده است اشاره و خاطر نشان کرد: در این دستورالعمل چگونگی استفاده از انواع سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مورد توجه قرار گرفته است و مدارس ملزم به رعایت آن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =