تحولات دادسراها باید منجر به تسریع امور شود

مشهد- ایرنا- رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: تحولات در دستگاه قضایی از جمله دادسراها باید با  هدف پویایی و افزایش بهره‌وری در ارائه خدمات به مراجعان صورت بگیرد و منجر به تسریع امور مردم شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری استان خراسان رضوی، غلامعلی صادقی در مراسم تکریم و معارفه معاونان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در مشهد افزود: این تحولات با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم افزایش کارآمدی دستگاه‌های خدمت رسان به مردم و سند تحول ارائه شده توسط رییس قوه قضاییه صورت می گیرد و توقع این است که این تغییرات به صورت ملموس باعث کاهش گلایه مندی‌ها و افزایش کارآیی و کارآمدی دادسراهای عمومی و انقلاب شود.

وی با قدردانی از زحمات قضات و کارکنان فعال در مجموعه قضایی استان خراسان رضوی ادامه داد: از همه عزیزان می‌خواهیم تا در چهار چوب قوانین و مقررات به دنبال اصلاح روش‌ها و نوآوری در ارائه خدمات باشند و چنانچه مسوولان به درستی به وظایف خود عمل کنند شاهد وضعیت بهتری در جامعه خواهیم بود کما این که نهادهای فرهنگی و اقتصادی باید بیش از پیش به مسوولیت های خود در قبال مردم و جامعه عمل کنند.

رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: قانون، بار سنگینی بر دوش قوه قضاییه نهاده‌ است و این بار هر روز سنگین‌تر می‌شود و این امر، نامطلوب و نامناسب است و باید به فکر اصلاح آن بود.

صادقی افزود: با توجه به ریشه دار بودن فرهنگ صلح و سازش در جامعه ایران، بزرگان و والدین باید بیش از پیش به مسوولیت خود در قبال خانواده، فرزندان و محیط پیرامونی خود توجه کنند و مردم هم باید در حل اختلاف و سالم سازی جامعه کمک کنند تا قوه قضاییه بتواند به پرونده‌های حساس رسیدگی کند.

در این مراسم ضمن تجلیل از تعدادی از بازنشستگان و کارکنان دادسراهای عمومی و انقلاب،  اسماعیل عندلیب به عنوان معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه چهار، اسماعیل رحمانی کلاکوب به عنوان معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۶ ، ولی قنبری‌راد به عنوان معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه هفت و مرتضی خدابنده به عنوان معاون دادستان در امور نظارت بر دادسراهای شهرستان‌ها و امور ضابطین و سرپرست ناحیه دو معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =