کارکنان بیمارستان صیدا در جنوب لبنان اعتصاب کردند

بیروت - ایرنا - دهها تن از کارکنان بیمارستان دولتی شهر صیدا در جنوب لبنان امروز (دوشنبه) در اعتراض به وضع نامناسب معیشتی و پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود دست از کار کشیدند و مقابل شعبه بانک مرکزی این شهر تجمع کردند.

تارنمای روزنامه مسیحی «الجمهوریه» به نقل از اعتصاب کنندگان نوشت: پنج ماه است (از مرداد ۹۸ تاکنون) حقوق و مزایا، هزینه لوازم اساسی پزشکی و نیز بودجه تخصیص یافته به بیمارستان دولتی در این مدت که یک میلیارد و پانصد میلیون لیره لبنانی (حدود هفت میلیون و ۵۰۰ هزار دلار) می شود، پرداخت نشده است.

آنان که کاغذ نوشته هایی در دست داشتند و شعار سر می دادند، از «علی حسن خلیل» وزیر دارایی لبنان در «دولت پیشبرد امور» خواستند دستور پرداخت حقوق و هزینه های یاد شده را صادر کند.

لبنان پس از استعفای «سعد حریری» در هفتم آبان گذشته، دولت موقت یا «دولت پیشبرد امور» دارد.

به گفته اعتصاب کنندگان تا پرداخت مطالبات خود هر روز دست از کار کشیده و مقابل شعبه بانک مرکزی در صیدا تجمع خواهند کرد و صدایشان را به مقام ها از جمله وزیر بهداشت و حریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور خواهند رساند.

«خلیل کاعین» رییس اداره کارکنان بیمارستان دولتی صیدا در این تجمع گفت: اگر حقوق و مزایا و هزینه های کارکنان بیمارستان پرداخت نشود، بخش های گوناگون این بیمارستان قادر به خدمات رسانی به بیماران نخواهد بود و با بحران مواجه می شود.

وی افزود: این نخستین بار است که مجبور می شویم به خیابان بیاییم و تحصن کنیم، زیرا وزیران دولت به وظایف شان عمل نمی کنند و دلیل آن را نمی دانیم که سیاسی است یا اقتصادی و اگر اقتصادی است، چرا بقیه بیمارستان های دولتی چنین مشکلی ندارند.

کاعین از رسانه ها و فعالان سیاسی و مدنی لبنان خواست نخست وزیر مستعفی و وزیران دارایی و بهداشت را وادار کنند بحران این بیمارستان را حل کنند.

از ۲۵ مهر ماه تاکنون هزاران کارگر، کارمند، جوانان حزبی و فعالان مدنی، دانشجویان و معلمان دانشگاه ها و مدارس خصوصی و دولتی با تظاهرات ، تجمع و اعتصاب در شهرهای مختلف لبنان خواستار اصلاح ساختار سیاسی، پایان دادن به سوء مدیریت و فساد مقام ها، رفع بیکاری، گرانی و تورم، جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی (لیره) و پرداخت حقوق و مزایای عقب افتاده، هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =