شیاطین سرخ غول‌کُش از پس تیم‌های معمولی برنمی‌آیند

تهران- ایرنا- درست لحظه‌ای که به نظر می‌رسید منچستریونایتد و «اوله گانر سولسشر» در مسیر پیشرفت گام برداشته‌اند، به یکباره این موضوع را به ما یادآوری کردند که شیاطین سرخ نمی‌توانند از پس تیم‌های معمولی برآیند.

پیروزی مقابل تاتنهام و منچسترسیتی در لیگ جزیره در شرایطی کاملا عجیب و برخلاف احتمالات حاصل شد اما این اصول را دیکته کرد که یونایتد می‌تواند برابر تیم‌های بزرگ خوب بجنگد اما نکته تاسف برانگیز برای سولسشر این است که او و یونایتد نمی‌توانند هر هفته با ۶ تیم برتر لیگ بازی کنند.

کسب نتایج خوب برابر حریفان معمولی‌تر مثل نیوکاسل، بورنموث، شفیلدیونایتد و استون ویلا، در مقایسه با انجام کاری مشابه در برابر تیم‌های باکیفیت‌تر همواره برای آنان کار سختی بوده است.

و شب گذشته بار دیگر مقابل اورتونِ تضعیف شده، یونایتد در دیداری که فرصت خوبی برای امتیاز گیری به دست آورده بود، چیز زیادی برای گفتن نداشت.

اینکه آنان نتوانستند چیز زیادی از این بازی خانگی به دست آورند تا اندازه زیادی به «میسون گرینوود» وابسته بود. در روزی که یونایتد چهار هزارمین دیدار متوالی این باشگاه را با میدان دادن به بازیکنان ساخته و پرداخته خود جشن می‌گرفت، این یکی از تازه‌ترین محصولات بیرون آمده از خط تولید آکادمی بود که یک امتیاز را برای آنان به ارمغان آورد.

شیاطین سرخ بدون شک استعداد دیگری را در گرینوود کشف کرده‌اند؛ کسی که پس از «جیدون سانچو» و «گابریل مارتینلی»، بیشتر از هر نوجوان دیگری در پنج لیگ معتبر اروپا گلزنی کرده است.

دوربین‌های تلویزیونی تصاویر وی را پیش از ورود به زمین بازی در حالی شکار کردند که مشغول زیر و رو کردن دفترچه استراتژی یونایتد بود اما گل تمیز وی بیشتر شبیه یک تلاش بداهه و بدون تمرین بود؛ تلاشی که بی‌نقص، گوشه پایینی تور دروازه «جردن پیکفورد» را نشانه رفت.

اما به غیر از این صحنه، یونایتد خیلی ضعیف بود.

«مارکوس رشفورد» که به تازگی روی نوار گلزنی قرار گرفته است، در بازی شب گذشته در تعطیلات به سر می‌برد.

تنها تلاش رشفورد در نیمه دوم بود و آن هم آنقدر بلند و دور از چارچوب بود که تقریبا در جایگاه استرتفورد فرود آمد.

در ادامه تقلای یونایتد برای گل زدن «دنیل جیمز» نیز با ضربه‌ای مشابه، رشفورد را روسفید کرد.

شرایط در آن سوی میدان نیز چندان خوشایند و روبراه نبود؛ «ویکتور لیندلوف» به یکباره خود را برابر ارسال کوتاه «لیتون بِینز» یافت و با بدشانسی از دفع ریباند توپ ناکام ماند و آن را با تور دروازه «داوید دخه‌آ» آشنا کرد.

یونایتدها مدعی شدند در جریان حمله اورتون روی دخه‌آ خطایی صورت گرفته اما VAR گل را صحیح اعلام کرد.

اورتون برای دفاع از تک امتیاز خود تلاش زیادی کرد و باید بابت اضافه کردن این امتیاز به سه امتیازی که هفته گذشته از چلسی گرفت، به خودش افتخار کند.

اما در مورد یونایتد باید گفت که این دیدار هم بار دیگر نمایشی بود که بر این حقیقت صحه گذاشت: منچستر سولسشر از پس تیم‌های معمولی بر نمی‌آید.

با وجود مشکلات و مصدومیت‌های گریبان‌گیر اورتون، یونایتد نتوانست کنترل بازی را به دست بگیرد و شاید این موضوع عمیق‌ترین مشکلی است که مرد نروژی باید آن را حل کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =