طلوع «صبح خیال انگیز» بعد از شب «افسانه چشمهایت»

تهران – ایرنا- مهیار علیزاده چندی بعد از رونمایی رسمی از آلبوم «افسانه چشمهایت» که حاشیه‌های زیادی برایش به ارمغان آورد، قطعه «صبح خیال انگیز» را با معرفی یک خواننده جدید منتشر کرد.

با انتشار قطعه «صبح خیال انگیز» به آهنگسازی مهیارعلیزاده، امیررضا هراوی به عنوان یکی از چهره های نوظهور در موسیقی ایرانی معرفی شد.
قطعه «صبح خیال انگیز» با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شعری از حسین منزوی، آهنگسازی مهیار علیزاده، میکس و مستر کاوه عابدین (استودیو صبا) در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
امیررضا هراوی از جمله خوانندگان جوان موسیقی ایرانی است که فراگیری آواز ایرانی را از سن چهارده سالگی آغاز کرد. وی طی این سال ها در محضر استادانی چون محمدرضا لطفی،علی اصغرشاهزیدی، محمود گلپایگانی، محمد گلریز، علیرضا قربانی به آموختن شیوه های مختلف آواز ایرانی پرداخت.
این خواننده معتقد است، اکبرگلپایگانی، حسین خواجه امیری (ایرج) و غلامحسین بنان از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان در حوزه تلفیق شعر و موسیقی، صدادهی درست و مرکب خوانی تاثیر زیادی درشیوه خوانندگی  وی داشته است.
با انتشار این قطعه مهیار علیزاده توانست از زیر بار حواشی مربوط به آلبوم «افسانه چشمهایت» با خوانندگی همایون شجریان و علیرضا قربانی که از مدتها قبل از انتشار گریبان عوامل و دست اندکاران آلبوم افسانه چشمهایت را گرفته بود رها شود.
پس از انتشار آلبوم « افسانه چشمهایت و حضور کم فروغ دو خواننده مطرح ایران در این اثر مهیار علیزاده بعنوان آهنگساز و طراح و ایده پرداز این آثر متهم به عدم توانایی در انتخاب صدای مورد نظر برای آثارش شده بود. اتهامی که با حضور موفق هراوی در قطعه صبح خیال انگیز و اجرای آنچه که در ذهن زیبایی پرداز و ساختارشکن آهنگسازش نقش بسته بود و همچنین توفیق آهنگساز در بست و گسترش فضاسازی هایی که عمدتا در آهنگسازی مدرن و موسیقی الکترونیک دیده می‌شود  و  مرتبط کردن آن با آواز ایرانی،  عملا از دوش علیزاده  برداشته شد.
 این قطعه توسط شرکت ترانه شرقی منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =