درس آمادگی دفاعی در مدارس کشور به خوبی ارائه نمی شود

کرج - ایرنا - مولف کتاب آمادگی دفاعی وزارت آموزش و پرورش گفت: درس آمادگی دفاعی در کلاس ها و مدارس بنا علت اختلا سلایق به خوبی ارائه نمی شود.

محمدرضا مقدادی روز دوشنبه در کارگاه آموزش آمادگی دفاعی که  در سالن اجتماعات رجایی اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج و شهرستان فردیس برگزار شد،  افزود: نداشتن دبیر تخصصی آمادگی دفاع مشکل عمده آموزش و پرورش است، 

دانشگاه فرهنگیان باید در این زمینه اقدامات موثری به عمل آورد.

مقدادی  ادامه داد:  ایران به لحاظ اقلیمی جز کشورهای  حادثه خیز دنیا است ، از نظر سیاسی تروریست ها در مرز کشور مستقر شده و با ما می جنگند .

وی اضافه کرد: ترویج و حفظ آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نسل به نسل از طریق آموزش عمومی این درس بوده که بررسی‌های عینی و مشاهدات میدانی نشان از غفلت زیاد این حوزه آموزشی دارد.

 مقدادی با بیان اینکه آموزش مهارت‌های دفاعی در آموزش عمومی تحصیلی دانش‌آموزان بسیار حیاتی است ، تصریح کرد: مهارت‌های دفاعی می‌تواند نرم و سخت باشد که دانش‌آموزان در مهارت‌های سخت باید، جهت‌یابی، زندگی در شرایط سخت، تیراندازی، دفاع شخصی، نظام جمع و دیگر مهارت‌های سخت را به بهترین نحو آموزش ببینند.

مؤلف کتاب آمادگی دفاعی آموزش‌وپرورش با تأکید بر اهمیت آموزش پدافند غیرعامل بیان داشت: پدافند زیستی، اقتصادی، سایبری، پرتوی و شیمیایی از نکات مهم و دلایل اهمیت پدافند غیرعامل در کشور بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =