نماینده شورا:شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا تجهیزات کافی اداری ندارد

شهرکرد- ایرنا- نماینده خانمیرزا در شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به راه‌اندازی شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا گفت: هم‌اینک امکانات و تجهیزات ادارات این شهرستان به اندازه کافی وجود ندارد و نیازمند تامین سریع‌تر است.

ایمان اسماعیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری درخواست شده است برای تامین نیروی انسانی ادارات شهرستان خانمیرزا از نیروهای بومی بهره‌گیری شود.
وی افزود: انتخاب افراد با تجربه و دارای سابقه علمی می‌تواند در تسریع روند توسعه‌ای شهرستان خانمیرزا موثر باشد.
اسمیاعیلی تصریح کرد: تشکیل و استقرار اتاق اصناف خانمیرزا از مهمترین خواسته‌های کسبه و اعضای شوراهای اسلامی در این شهرستان است.
وی یادآور شد: جداسازی سهمیه آرد شهرستان خانمیرزا از لردگان یکی دیگر از خواسته‌های مردم این شهرستان است.
نماینده شهرستان خانمیرزا در شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شهرک صنعتی این شهرستان از سال ۱۳۹۶ تاکنون بلاتکلیف مانده است.
وی گفت: مشکل اساسی در این بلاتکلیفی همکاری نکردن اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اجرای این طرح است.
اسماعیلی تاکید کرد: مردم و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان خانمیرزا امید دارند تا این مشکل با همکاری مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر مدیران کل مرتبط با موضوع رفع شود.
وی افزود: مسئولان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با تفکیک سهمیه تسهیلات اشتغالزایی شهرستان خانمیرزا از لردگان می‌توانند در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی این شهرستان کمک کنند.
به گزارش ایرنا، شهرستان خانمیرزا با جمعیتی بیش از ۵۳ هزار و ۷۲۵ نفر جمعیت براساس سرشماری عمونی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ به عنوان دهمین شهرستان چهارمحال و بختیاری در تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۷ با موافقت هیات وزیران ایجاد شد.
وسعت شهرستان خانمیرزا یک‌هزار و ۴۳۴ کیلومتر است که بخشداری آن در سال ۱۳۷۴ راه‌اندازی شد.
این شهرستان از ظرفیت‌ها و استعدادهای مطلوبی در بخش‌های کشاورزی، خدماتی، گردشگری و صنعتی برخوردار است.
آلونی مرکز شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =