۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 83596586
۰ نفر

برچسب‌ها

شبکه آب سه روستای غرب کارون در خرمشهر قطع شد

آبادان - ایرنا - شکستگی خط لوله در مسیر غرب کارون موجب قطع شبکه آب آشامیدنی سه روستای خرمشهر شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خرمشهر روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: خط انتقال آب زیر پوشش تاسیسات شهدای غرب کارون به دلیل فرسودگی و بر اثر فشار آب شکست و باتلاقی شدن محل شکستگی باعث تاخیر در ترمیم آن شده است.

حسین عسکری‌مجد افزود: شکستگی این خط لوله باعث قطع آب سه روستای سویچتیه یک و ۲ و روستای مکسر با بیش از ۱۰۰ خانوار شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر گروه تعمیر اداره آب و فاضلاب روستایی خرمشهر با بیل‌مکانیکی به محل اعزام شدند اما به دلیل بارندگی پیش بینی می‌شود ترمیم این خط لوله تا روز سه‌شنبه (فردا) به طول انجامد.

عسکری مجد ادامه داد:تا ترمم خط لوله ، آب آشامیدنی روستاهای مذکور با تانکر سیار تامین می شود.

وی با تشریح وضعیت تاسیسات آبرسانی روستاهای غرب کارون خرمشهر اظهار داشت: تاسیسات آبرسانی روستاهای غرب کارون در سیل اوایل امسال به دلیل تردد ماشین آلات سنگین آسیب جدی دید لذا شبکه آبرسانی این تاسیسات آبرسانی به طور مکرر دچار شکستگی می‌شود.

هفت هزار مشترک در ۴۵ روستا زیر پوشش تاسیسات آبرسانی شهید منصوری، شهدای غرب کارون و حفار شرقی خرمشهر قرار دارند.

۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر در قالب سه هزار و ۴۹۳ خانوار در ۱۱ روستای مسیر شلمچه زیر پوشش اداره آب و فاضلاب روستایی خرمشهر می باشند.

روستاهای 'دربند غربی، جدیده، سوره، سرحانیه سفلی، عریض، مصلاوی، ابوجدیع، مندوان، مفتی عریض، شهرک اول و سوم' از روستاهای مسیر شلمچه با کمبود آب آشامیدنی بهداشتی مواجه هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =