تحویل ۱۴ دستگاه خودروی پیشرو سبک به ایستگاه‌های آتش‌نشانی اهواز

اهواز-ایرنا- رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ۱۴ دستگاه خودرو " پیشرو روت فایر" مجهز به ایستگاه‌های آتش‌نشانی اهواز تحویل داده شد.

ابراهیم قنبری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این خودروها به منظور خدمات رسانی ایمنی بهینه به شهروندان و در راستای اقدام سریع در مهار حوادث و آتش سوزیها به ۱۴ ایستگاه آتش نشانی اهواز تحویل داده شدند.

وی با اشاره به اینکه این خودرو ها برای مناطق سخت عبور استفاده می شوند گفت: تعدادی از این خودروها از قبل موجود بودند که تعمیر و بازسازی شدند و تعدادی دیگر نیز با تجهیز شدن وارد سیستم عملیات امداد  و نجات آتش نشانی اهواز شدند.

بر اساس اعلام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز  این سازمان با کمبود نیرو و خودروهای آتش نشان مواجه است  و یکی از مهمترین  وسایل مورد نیاز آتش نشانان نردبان ۵۴ متری است.

در حال حاضر ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در اهواز فعال است  که با توجه به جمعیت اهواز تعداد ایستگاه های آتش نشانی باید ۲۲ پایگاه باشد و همین کم بودن تعداد ایستگاه ها و فاصله زیاد بین آن ها نیز بر زمان حضور آتش نشانی در محل حادثه تاثیر گذار است ، طبق استاندارد باید هر پنج کیلومتر در شهر یک ایستگاه آتش نشانی فعال باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =