۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83596566
۰ نفر

برچسب‌ها

سالانه ۳ هزار ابتلا به سرطان در گلستان ثبت می‌شود

گلستان- ایرنا -معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به آمار بالای شیوع به برخی سرطان‌ها مانند معده و پستان در این استان گفت که سالانه سه هزار مورد ابتلای جدید به سرطان در گلستان ثبت می‌شود.

محمدرضا هنرور امروز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: میانگین شیوع سرطان معده در کشور ۳۰ نفر در هر صدهزار نفر اما این آمار در گلستان ۳۳ نفر در هر همین محدوده آماری است.

وی افزود: در سایر سرطان ها مانند سرطان روده، ریه و پستان هم آمار شیوع در گلستان رو به افزایش است به نحوی که میزان شیوع سرطان پستان در این استان ۲ برابر بیشتر از متوسط کشور است.

وی همچنین از هزینه ۲۰ میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای تحقیق و پژوهش پیرامون سرطان و سایر بیماری ها خبر داد و گفت: ۳۵۱ طرح مصوب در دانشگاه عملیاتی شده و گزارش ۱۱۲ عنوان به پایان رسیده است.

هنرور افزود: تلاش می کنیم با استفاده از نتایج این پژوهش ها به ارزش آفرینی در حوزه تولید علم و پژوهش و کاهش مشکلات درمانی مردم استان دست پیدا کنیم.

وی کمبود فضای مورد نیاز در حوزه تحقیقات و آزمایشگاه را یکی از اصلی ترین دغدغه های حوزه پژوهش دانست و از خیرین خواست تا مشارکت بیشتری در این بخش مهم داشته باشند.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: در ۲ سال اخیر تمام مراحل پژوهش دانشگاه در سامانه پژوهشیار ثبت و قابل رصد است و به سبب اهمیت مقوله پژوهش این سامانه به سامانه کمیته اخلاق وزارتخانه متصل شده است.

وی همچنین از رسانه ها خواست در طرح دغدغه ها و دستاوردهای حوزه پژوهش بهداشت با این دانشگاه همکاری کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =