۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83596557
۰ نفر

برچسب‌ها

تدارک کمیته امداد گیلان برای سفره یلدای ایتام

رشت-ایرنا- مدیر کل کمیته امداد گیلان از توزیع سبد غذایی برای سفره نیازمندان و خانوارهای تحت حمایت با اولویت ایتام، زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست تحت حمایت این نهاد در استان در آستانه شب یلدا خبر داد .

عباس اهرابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هرساله با نزدیک شدن به شب یلدا اهتمام داریم تا با کمک مؤسسات خیریه و نیکوکاران بسته های غذایی را تهیه و  برای پر کردن سفره نیازمندان بین خانوارهای تحت حمایت با اولویت ایتام، زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست یلدای شادی را برای آنان رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه در حال  حاضر هشت هزار و ۹۴ یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند،  افزود : ۲۱ هزار و ۷۶۹ نیکوکار حمایت این ایتام و محسنین را به عهده گرفته اند که در طول سال و مناسبت های مختلف کمک های خود را برای رفع مشکلات آن ها اهداء می کنند.

اهرابی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور تصریح کرد: بسیاری از مردم با اینکه خودشان در شرایط سخت اقتصادی هستند اما با کمک به همنوعان خود و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی در تلاش هستند تا گره‌گشای برخی مشکلات محرومان به ویژه ایتام  باشند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه کمک‌های خیرین می‌تواند در قالب اهدای میوه، شیرینی و آجیل باشد ، خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار گیلان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را هم به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان و مراکز نیکوکاری اهداء کنند.

اهرابی  تصریح کرد: مردم نوع‌دوست گیلان می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد  ستاره  ۸۸۷۷ ستاره ۰۱۳ مربع کمک های خود را برای تهیه بسته‌های شب یلدای نیازمندان پرداخت کنند  و یا نیکوکاران می توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir سرپرستی ایتام و فرزندان محسنین را به عهده بگیرند.

فرزندان محسنین کسانی هستند که والدین آن ها به دلیل بیماری ، زندانی غیرعمد ، عدم درآمد کافی و برخی معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد توانایی تامین معیشت و نیازهای خانواده و فرزندان  را ندارند .

 در حال حاضر ۱۱۶ هزار خانوار در گیلان تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.

 آخرین شب فصل پاییز از آیینی به جامانده از نیاکان شب چله و یا یلدا نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =