مشکل اینترنت در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

تبریز-ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه اتصال اینترنت مناطق زلزله‌زده این استان وجود ندارد.

مهدی خرامش روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون خدمات اینترنت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در روستاهای شهرستان میانه و سراب برقرار است و با توجه به افزایش استفاده از اینترنت در این مناطق ظرفیت ها افزایش یافته است تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه هنگام وقوع زلزله در روستای ورنکش، دیتای ایرانسل در این روستا ارتباط داشت، یادآوری کرد: پوشش اینترنت با نصب دستگاه های مربوط به دیتای همراه اول در این روستا پس از زلزله افزایش نیز یافته است.

وی اعلام کرد: در زمان حاضر در 90 درصد روستاها علاوه بر اینترنت ایرانسل و همراه اول، اینترنت " های وب " هم برقرار است . 

خرامش، راه اندازی ۲ دستگاه ATM در مناطق زلزله زده میانه و ترمیم خسارت های تلفن ثابت را از جمله اقدامات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی در مناطق زلزله زده بیان و اضافه کرد: در این زمینه ارتباطات تلفن ثابت تعداد ۱۵ روستا در بخش ترکمن چای میانه که آسیب دیده بودند به سرعت رفع شد.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع ۴۶ روستای آسیب دیده شهرستان سراب نیز اقدامات اولیه برای نصب و راه اندازی ارتباطات ثابت به انجام رسید و هم اکنون هیچ گونه مشکلی در این زمینه در مناطق زلزله زده وجود ندارد.

خرامش با اشاره به حضور تیم های تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی در مناطق مزبور، اظهار داشت: ما حتی آمادگی برقراری ارتباط تلفن های ثابت در داخل چادرها را نیز داشتیم و در چند مورد ضروری این کار را انجام دادیم.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ۵.۹ ریشتری ۱۷ آبان ماه امسال موجب تخریب یا آسیب دیدن ۴۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان های میانه و سراب استان آذربایجان شرقی شد؛ در این زمین لرزه که کانون آن روستای «ورنکش» بود، ۵ نفر جان خود را از دست دادند و حدود ۶۰۰ نفر نیز مصدوم شدند که ۳۲ نفر از آنان بستری و بقیه به صورت سرپایی معالجه شدند.

زمین لرزه همچنین ۱۲ هزار نفر را ناگزیر از اسکان در چادرهای هلال احمر در روزهای نخست کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =