۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83596509
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی انرژی پارس گشایش یافت

بوشهر- ایرنا- دومین نمایشگاه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس روز دوشنبه با حضور مدیران شرکت‌ها و مسئولان شهرستان عسلویه گشایش یافت.

فرماندار عسلویه در این آیین گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری انجام شده توسط صنایع، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها برگزاری این نمایشگاه در منطقه ضرورت دارد.

عبدالنبی یوسفی افزود:  اهمیت این نمایشگاه از بعد داخلی و خارجی قابل تقدیر است طوریکه هزینه بالا که برای کالاهای خارجی هزینه می‌شد به سمت تولیدات داخلی می‌رود و شرکت‌های مستقر در عسلویه با راه‌اندازی این نمایشگاه فضا را برای استفاده از محصولات داخلی فراهم می‌کنند.

وی بیان کرد: از شرکت‌های پیرامون منطقه عسلویه می‌خواهیم که از این نمایشگاه استقبال کنند و به این موضوع مهم و اساسی بپردازند.

مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد گفت: منطقه عسلویه قطب بزرگ پتروشیمی ایران است و در حوزه اچ اس ایی و ایمنی نیازمند امنیت بالایی است.

ابراهیم یاسری افزود: پس از اعمال تحریم، استقبال از تولید داخلی افزایش یافته‌ که این مساله باعث بالارفتن کیفیت محصولات شده‌است.

وی گفت: برخی از شرکت‌های موجود با صددرصد تولید ایرانی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند که قابلیت رقابت با مدل‌های مشابه خارجی را دارند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری برگزاری نمایشگاه تجهیزات ایمنی را نیاز شرکت‌های منطقه دانست و ادامه داد: انبوهی از شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌ها در منطقه صنعتی عسلویه وجود دارد که با توجه به شرایط کاری نیازمند تجهیزات ایمنی هستند.

صانعی افزود: منطقه صنعتی عسلویه محل مناسبی برای برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی خواهد بود تا سازندگان بتوانند در یک رقابت سالم توان داخلی خود را در معرض دید عموم قرار دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به تحریم‌های موجود، تولیدات داخلی بهترین جایگزین برای مدل‌های خارجی است و باید تولیدکنندگان داخلی مورد حمایت قرار گیرد.

 دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات نوین ایمنی و آتش نشانی در روزهای دوشنبه ۲۵ و سه شنبه ۲۶ آذرماه در محل ایستگاه مرکزی آتش نشانی پتروشیمی منطقه پارس پذیرای صنعتگران و متخصصان صنعت است.

عسلویه در فاصله ۲۸۵ کیلومتری جنوب استان بوشهر محل استقرار فازهای پارس جنوبی قراردارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =