رسانه‌ها با تبیین عالمانه و ترویج هنرمندانه مشارکت حداکثری در انتخابات را رقم بزنند

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری زنجان گفت: اصحاب رسانه فرصت بی‌بدیل هستند که نقش مهمی در بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند و می‌توانند با تبیین عالمانه، ترویج هنرمندانه و تبلیغ فناورانه در این عرصه نقش ایفا کنند.

خدابخش مرادی نافچی روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه انتخابات یکی از موضوعات مهم و اساسی است که دوم اسفند امسال در سراسر ایران اسلامی و براساس قانون برگزار خواهد شد افزود: یکی از ارکان چهارگانه انتخابات مشارکت است و تمام کارگزاران نظام عموما و اصحاب رسانه خصوصا از تمامی فرصتهای قانونی برای بستر سازی جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باید استفاده کنند.

وی اظهار داشت: امروز مشارکت حداکثری در انتخابات می تواند به انسجام، وحدت، امید، آرامش و در کلیت تقویت و انسجام نظام جمهوری اسلامی و ایران اسلامی

منجر شود.

مرادی با بیان اینکه انتخابات فرصتی است که نگاه و نظر هر شهروند ایران اسلامی در مجلس شورای اسلامی نمود و نماد پیدا کند، تصریح کرد:برگزاری قانونی، بی طرفانه، سالم و با مشارکت حداکثری بخشی از رویکردهای ما در روند انتخابات است.

وی مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت را چهار رکن انتخابات عنوان کرد و گفت: بسترسازی برای تحقق این ارکان مورد نظر و توجه ستاد انتخابات کشور و استان و در انتخابات پیش رو قانون فصل الخطاب همه دست اندرکاران است.

مرادی با اشاره به تعامل بسیار خوب عوامل اجرایی از زمان به صدا درآمدن زنگ انتخابات در کشور یادآور شد: اخبار، نظر، دیدگاه و اطلاعات ستاد انتخابات از زبان استاندار، رییس ستاد انتخابات و یا دبیر این ستاد اعلام می شود و اظهار نظر هر مرجعی در این خصوص رسمیت ندارد.

وی با بیان اینکه در هشت شهرستان و ۱۰ بخشداری استان هیات اجرایی تشکیل شده و ۱۹۸ نفر ترکیب هیات های اجرایی اعم از معتمدین و اعضای اداری هستند، گفت: ۲۳۱ نفر در مهلت تعیین شده به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس از این استان ثبت نام کردند و تا کنون چهار نفر انصراف داده اند.

مرادی همچنین به نظر سنجی های فضای مجازی اشاره کرد و افزود: این نظرسنجی ها غیررسمی بوده و مبنای علمی و حقوقی نداشته و جز التهاب آفرینی و تشویش اذهان هیچ خروجی ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =