۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83596429
۱ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه فرهنگیان دبیرتخصصی آمادگی دفاعی تربیت کند

کرج - ایرنا- مدیر آموزش و آمادگی دفاعی سازمان بسیج دانش آموزی کشورگفت که انتظار می رود تربیت دبیرتخصصی آمادگی دفاعی در جدول کاری دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد.

احد فتوحی روز دوشنبه در کارگاه آموزشی درس آمادگی دفاعی  که در سالن اجتماعات شهید رجایی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس برگزار شد،افزود: یکی از چالش‌های آموزشی  عدم تربیت دبیر تخصصی آمادگی برای مدارس است .

وی اضافه کرد: درس آمادگی دفاعی یکی از مصوبات قانونی مجلس شورای اسلامی و دولت است.

فتوحی اظهار داشت:  امسال مکاتباتی برای گنجاندن رشته آمادگی دفاعیدر سرفصل های آموزشی دانشگاه فرهنگیان انجام شده که اگر به سرانجام برسد این آموزش چهار سال دیگر نتیجه خواهد داد.

مدیر  آموزش و آمادگی دفاعی سازمان بسیج دانش آموزی گفت:  اکنون 2 میلیون دانش آموز در مقاطع تحصیلی نهم و دوره دوم متوسطه و هنرستان در کشور تحت پوشش درس آمادگی دفاعی هستند که  ۳۷ هزار معلم این درس را تدریس می کنند.این معلمان از 2 ساعت تا ۲۴ ساعت تدریس دارند اما هیچ کدام از آنان دبیر تخصصی آمادگی دفاعی نیستند.

فتوحی افزود:  از این تعداد معلم  فقط حدود ۱۲ هزار نفر از آنان  در دوره های ضمن خدمت شرکت کرده اند  و از سازمان بسیج  دانش آموزی مجوز گرفته اند و مابقی هم به علت مشکلاتی که آموزش و پرورش دارد نتوانسته اند در این دوره ها شرکت کنند و مجوزکسب کنند.

وی  با بیان اینکه در پایه نهم، یک روز و در پایه دهم سه روز اردوی عملی این درس را داریم و دانش آموزان مشتاق شرکت در دوره های عملی هستند، گفت: مهارت‌های غیرنظامی درس آمادگی دفاعی به بحث پدافند غیرعامل برمی‌گردد و آمادگی در برابر زلزله ، امداد و نجات، اطفای حریق و...  از محورهای آموزشی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =