۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83596375
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار سلسله: حمایت از تولید ملی وظیفه همگانی است

خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله گفت:در توزیع کیک های آلوده به قرص قطعا دست هایی برای تخریب تولید داخلی پنهان است که در این میان حمایت از تولید ملی وظیفه همگانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شریف خسروی روز  دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به ابعاد گسترده توزیع کیک های آلوده در سطح سایر استان های کشور، افزود: آنچه مبرهن است، فعالیت گروهی پشت این قضیه نهفته است.

خسروی با بیان اینکه وظیفه ما حمایت از تولید ملی است، ادامه داد: قطعا تولیدکنندگان داخلی این کار را انجام نداده اند و دست های آلوده از زنجیره تولید تا توزیع که این کار را صورت داده اند بزودی شناسایی و مورد برخورد نهادهای امنیتی قرار خواهند گرفت.

فرماندار سلسله با اشاره به پای کار بودن دادستانی، نیروی انتظامی، صنعت و معدن و تعزیرات برای کنترل و پیشگیری از توزیع این کیک های آلوده در سطح شهرستان، عنوان کرد: در صورت مشاهده مواردی از این قبیل، باید با توجیه فروشندگان، فورا جمع آوری و جهت انجام نمونه برداری به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شوند.

خسروی با تاکید بر جلوگیری از فروش و نگه داری دام های زنده و مرغ در سطح شهر، گفت: لازم است که دستگاه های متولی این امر(شهرداری، شبکه بهداشت، محیط زیست و دامپزشکی) فرهنگ سازی لازم را در اینخصوص اننجام دهند و با دادن اخطار و پیگیری های لازم از نگه داری و فروش دام زنده و مرغ در شهر جلوگیری کنند پیش از آنکه پرونده قضایی در این رابطه تشکیل دهند.

دادستان عمومی و انقلاب سلسله نیز با بیان اینکه اطلاع رسانی بدون تشویش اذهان عمومی، شرط پیشگیری و کنترل موضوع است، اظهار داشت: شبکه بهداشت و آموزش و پرورش شهرستان باید به دانش آموزان و والدین آنها اطلاع رسانی ها و آموزش های لازم را بدهند چرا که نقش معلمان و والدین در کاهش آسیب های این موضوع بسیار موثر است.

محسن همتی با تاکید بر لزوم نظارت و کنترل بازرسان صنعت و معدن بر مراکز عرضه و عمده فروشی ها، عنوان کرد: تعزیرات، صنعت و معدن و شبکه بهداشت لازم است که ورود جدی در این قضیه داشته باشند و هرجایی هم که نیاز به دستور  قضایی و همکاری نیروی انتظامی داشت، حتما ورود خواهیم کرد تا مشکلی ایجاد نشود.

وی با اشاره به لزوم جمع آوری سگهای ولگرد از سطح شهر، افزود: شهرداری موظف است که آنها را جمع آوری و در منطقه ای مناسب و به دور از شهر ساماندهی کند.

همتی همچنین با اشاره به مراکز عرضه و نگه داری دام زنده و مرغ در سطح شهر، گفت: دستگاه های متولی باید در این قضیه ورود قاطعانه ای داشته باشند و پیش از تشکیل هرگونه پرونده قضایی، با دادن اخطار و انجام پیگیری های لازم، شهروندان را مجاب به جمع آوری نمایند تا کار به تشکیل پرونده قضایی نکشد.

25/9/98

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =