دوستداران محیط زیست وجود شکارچیان غیرمجاز را گزارش دهند

تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: به علت حضور پرندگان مهاجر و گونه‌های حیات وحش در این استان، دوستداران محیط زیست در صورت مشاهده وجود شکارچیان غیرمجاز را گزارش دهند.

محمدرضا خویشتن دار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر بارش‌های پراکنده برف در ارتفاعات شمال تهران باعث حضور گله‌های قوچ و میش، کل و بز و پرندگان مهاجر به مناطق گرمسیرتر شده است از این رو خطر حضور شکارچیان وجود دارد.

وی، شهروندان و دوستداران محیط زیست درخواست کرد تا در صورت مشاهده گونه های حیات وحش و یا حضور شکارچیان با سامانه های ۷۷۳۵۹۵۶۴ و ۱۵۴۰ تماس حاصل و یا به نزدیک ترین محیط بانی مراجعه کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: طی چند ماه اخیر گشت های تیم های محیط بانی افزایش پیدا کرده است تا با جدیت بیشتر از این گونه های حیات وحش حفاظت شود.

خویشتن دار گفت: بر اساس پایش های محیط بانان از ابتدای آذر تاکنون ۳۴ شکارچی غیرمجاز شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی اسلحه‌های گوله زنی و ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: از این شکارچیان تعدادی لاشه حیوانات و پرندگان کشف شد که با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بیشتر شکارچیان غیرمجاز در مناطق فیروز کوه و دماوند مشاهده شده اند گفت: همچنین در پارک سرخه حصار، لار و شهرستان ری نیز تعداد شکارچیان نسبت به سایر مناطق بیشتر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =