خودباوری ایرانیان دشمنان نظام را ناامید کرده‌است

بوشهر- ایرنا- استانداربوشهرگفت: خودباوری رزمندگان و نیروهای مسلح در دوران هشت سال دفاع مقدس و مردم در شرایط حساس کنونی باعث ناامیدی دشمنان ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی شده‌است.

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در همایش اولین پیروزی در پاسداشت از ایثار و حماسه آفرینی نیروی دریایی راهبردی در بوشهر افزود: شکست دشمن در هشت سال دفاع مقدس با وجود حمایت و پشتیبانی ۳۵ کشور جهان ثابت کرد که آنان در نبرد سخت امکان پیروزی بر ملت ایران را ندارند به همین دلیل است که امروز در تلاش هستند با ترفندهای مختلف از جمله تحریم‌های اقتصادی بر ملت ایران فشار وارد آورند.

وی بیان کرد: ملت ایران با پشت سر گذاشتن ترفندهای مختلف استکبار جهانی ثابت کرد که ایرانی هیچگاه تسلیم قدرت استکبار نمی‌شود و با قدرت در مقابل زیاده خواهی‌های آنها می‌ایستند.

گراوند با اشاره به عملیات غرورآفرین مروارید در خلیج فارس و منهدم کردن توان دریایی دشمن درآغاز جنگ ادامه داد: خودباوری و ایثار دریادلان نیروی دریایی ارتش درکنار سایر نیروهای مسلح که ریشه در اعتقادات دینی شما دارد باعث شد امروز خلیج فارس امن بماند و فرزندان نیروی دریایی سپاه با اقتدار هر چه تمام‌تر و اعتماد به نفس سربازان آمریکایی را دستگیر و پهپاد پیشرفته آنان را مورد هدف قرار دهند.

وی اظهار داشت: امروز ملت ایران با یادآوری حماسه آفرینی نیروهای مسلح بویژه دریادلان نیروی دریایی راهبردی ارتش به خود می‌بالد که از چنین گنجینه‌هایی برخوردار هستند و با بیان خاطرات و حماسه آفرینی این دلیرمردان، جوانان امروز درس بزرگی می‌آموزند.

گراوند اضافه کرد: اگر امروز آمریکا فشار حداکثری خود را از راه تحریم‌های اقتصادی اجرا می‌کند به این دلیل است که از نبرد سخت دریا و هوا علیه ملت ایران به نتیجه نرسیده‌است.

وی تاکید کرد: امروز با بیان خاطرات رزمندگان نیروی دریایی ارتش به نقش این نیرو تامین امنیت مرزهای دریایی پی می‌بریم.

استاندار بوشهر گفت: نیروی دریایی ارتش با هوشمندی و اقتدار دشمن که صادرات جمهوری اسلامی را هدف قرار داده بود را زمین گیر کرد و این باعث شده که در تمام زمان جنگ حتی یک روز هم صادرات نفت ما قطع نشد و کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه بدون دغدغه تامین شد.

وی تاکید کرد: شهدا، رزمندگان و جانبازان این سرزمین به عنوان سرمایه‌های کشور هستند و همیشه برای ملت ایران زنده می‌مانند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: عملیات مروارید و مقاومت ۳۴ روزه تکاوران نیروی دریایی از مهمترین و بزرگترین خدمات نیروی دریایی است که تاریخ هیچ‌گاه این حماسه‌ها را از یاد نخواهد برد.

عبدالمجید مصلح افزود: این عملیات‌ها و تاثیرگذاری آنها امروز برای هر ایرانی غرورانگیز و ماندگار است زیرا امنیت پایدار  کشور و ملت ایران در گرو ایثار و جانفشانی جوانان دیروز است.

وی تاکید کرد: تاکنون در بیان این افتخارها کوتاهی کردیم این درحالی است که این وظیفه ماست که از انسان‌هایی که اینگونه قهرمانانه از خاک کشور دفاع کردند یاد و حماسه‌هایی که خلق کردند را برای جامعه بیان کنیم.

مصلح بیان کرد: دانشگاه خلیج فارس به‌عنوان دانشگاهی دریایی همواره برای خودکفایی علمی و فناوری دریایی در خدمت نیروی دریایی ارتش و سپاه است.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهرگفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش در زمان جنگ با از بین بردن بخش عظیمی از نیروی دریایی دشمن اجازه نداد حتی یک روز هم صادرات نفت ایران قطع شود امروز نیز جوانان این سرزمین تا آن سوی مرزها در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و دریای سرخ از منافع ملی جمهوری اسلامی با اقتدار محافظت و حراست می‌کنند.

ناخدا یکم جعفر تذکر افزود: امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اقتدار با تروریسم دریایی و دزدان دریایی مقابله می‌کند.

فرمانده ناوچه جوشن در زمان جنگ تحمیلی گفت: وقتی در ۳۱ شهریور ۵۹ رژیم بعث عراق از زمین، هوا و دریا به ایران حمله کرد هدفش این بود که هرآنچه در اروندرود تردد می‌کند تحت حاکمیت عراق باشد، از این ظرفیت حالت خفگی ژئوپلتیک ایجاد کنند و با خیال تغییر نظام در ایران اعمال قدرت حاکمیت حزب بعث را در منقطه به نمایش بگذارد.

امیردریادار علی اکبر اخگر افزود: در سه ماه نخست دفاع مقدس آنها نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه توان دریایی خود را نیز از دست دادند.

وی اضافه کرد: در این مدت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی همه نقشه‌های آنها را به خودشان بازگرداند و بیشتر شناورهای آنها نابود کرد و اجازه ندادیم هیچ کشتی به بنادر عراق نزدیک شود.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی با سه عملیات اشکان، شهید صفری و مروارید توانست دشمن را زمین‌گیر کند و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه صادرات نفت آنان را از بین ببرد و ۱۲ هزار فروند کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت و نزدیک به  ۳۰۰ میلیون تن کالا به وسیله این شناورها به داخل کشور انتقال یافت.

اخگر گفت: از این تعداد شناور فقط ۲۵۹ فروند شناور بر اثر حمله‌های دشمن صدمه دیدند و از این تعداد فقط ۲۰ فروند غرق و بقیه کشتی‌های به بندر یدک شده و پس از تخلیه بار و انجام تعمیرات به سوی مقصد عزیمت کردند.

این فرمانده یادگار دوران دفاع مقدس گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در کنار سایر رزمندگان و همه جبهه‌ها در کنار ملت ایران ماندند و از این خاک دفاع کردند و امروز نیز در بخش‌های دیگر از جمله سیل، زلزله و در جایی که نیاز باشد با عزمی اراده در خدمت مردم ایران است.

در این آئین مجتمع فناوری دانشگاه خلیج فارس به نام عملیات مروارید نام‌گذاری شد.

در این آئین از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیروی دریایی راهبردی ارتش تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =