بودجه ستاد مبارزه با موادمخدر ۱۹ درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه سال ۹۹، ۱۹ درصد افزایش یافته است که این خود نشان از اهمیت حوزه مواد مخدر و توجه دولت به این موضوع دارد.

سردار اسکندر مومنی روز دوشنبه در حاشیه سومین نشست تخصصی معاونان، مدیران کل و شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور که همزمان با روز پژوهش با موضوع «بررسی روند مبارزه با مواد مخدر و راهبردهای آینده در گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد، افزود: افزایش ۱۹ درصدی بودجه حوزه مواد مخدر برای سال آینده‌ که با اهتمام رئیس جمهوری صورت گرفته است،‌ با توجه به شرایط موجود جای تقدیر و تشکر دارد. 

میزان کشفیات سال ۹۸ به نسبت سال های گذشته چشمگیر است

سردار مومنی با اشاره به این که امسال یکی از موفق ترین سال ها در حوزه مبارزه و پیشگیری بوده است، تصریح کرد: در سال جاری بیش از ۷۰۰ تن مواد مخدر کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش را نشان می دهد. 
وی ادامه داد: همراه با این افزایش کشفیات، تلفات اشرار هم ۱۷ درصد، کشفیات سلاح ۳۱ درصد، اموال مصادره شده ۳۸ درصد و خودروهای توقیفی ۶۸ درصد رشد داشته است ضمن این که خوشبختانه شاهد کاهش ۸۰ درصدی هزینه انسانی هستیم.
سردار مومنی با اشاره به این که ۷۱ درصد کشفیات مواد مخدر ناشی از اقدامات اطلاعات و دستگیری باندهای بزرگ بوده است، افزود: بیش‌ترین میزان کشفیات در ۶ استان بوده است که اقدامات هماهنگ همه دستگاه ها را نشان می دهد. ضمن این‌که این کشفیات بالاترین میزان در سال های گذشته بوده است.

قرص های موجود در کیک ها مخدر نبودند
وی درباره کیک های دارای قرص توضیح داد: تاکنون هیچ خبری مبنی بر مخدر بودن قرص ها اعلام نشده است اما پیگیری در این زمینه ادامه دارد.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفی شد

سردار مومنی همچنین در جمع خبرنگاران اعلام کرد: برای تسهیل در ارتباط رسانه های جهانی با ستاد مبارزه با مواد مخدر، امیرعباس لطفی به عنوان سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر انتخاب شد که در حوزه داخلی و خارجی مبارزه با مواد مخدر تجربه زیادی دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =