۳۶ تخت به اورژانس بیمارستان بعثت همدان افزوده شد

همدان- ایرنا- مدیر مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت همدان گفت: با اجرای طرح توسعه اورژانس این بیمارستان ۳۶ تخت بیمارستانی به تخت‌های موجود اضافه شد.

 حمید کیانی فتوت روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: اورژانس بیمارستان بعثت محل ارجاع بیماران مختلف به ویژه مصدومان سوانح است و خدمات رسانی به تعداد زیادی از بیماران حوادث را پوشش می دهد.

وی اضافه کرد: به همین دلیل همواره با مشکل کمبود فضا برای پذیرش بیماران مواجه بودیم و از این رو طرح توسعه اورژانس این بیمارستان آغاز شد و با اضافه شدن یک هزار و ۴۰۰ متر مربع به فضای آن، مساحت بیمارستان به حدود سه هزار و ۴۰۰ متر مربع رسید.

مدیر مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت همدان افزود: مجموعه قبلی اورژانس علاوه بر سرویس های عمومی و خدماتی، مجهز به اتاق عمل مجزا، اورژانس بخش اطفال، اورژانس تحت نظر و بستری، اورژانس و تخت حاد بود. 

کیانی فتوت ادامه داد: با توسعه بخش اورژانس بیمارستان بعثت، اتاق احیا (سی.پی.آر) برای رسیدگی به وضعیت بیماران بدحال از ۲ به هفت تخت افزایش یافت.

وی ادامه داد: سالن اورژانس این بیمارستان، بزرگ و مجهز به تجهیزات به روز است و یک دستگاه رادیولوژی به تازگی به این بخش اضافه شد در حالیکه پیشتر دستگاه رادیولوژی اختصاصی نداشت.

مدیر مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت همدان افزود: همچنین دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیز خریداری و فضای مورد نیاز آماده شده و تا چهار روز آینده این دستگاه نصب و راه اندازی می شود.

کیانی فتوت اظهار داشت: بیمارستان بعثت در شرایط اورژانس زمینه را برای عمل زایمان مادران باردار دارد و در زمان های بحرانی توان سرویس دهی مطلوب به مراجعه کنندگان و بیماران دارد.

وی گفت: مرکز مهارت‌های معاونت آموزشی (اسکیل لب) بعثت راه اندازی شده و از پزشکان در این محل آزمون مهارت گرفته می شود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت همدان درباره آخرین وضعیت مرکز جامع سرطان همدان نیز بیان کرد: با اجرای فاز اول این طرح در طبقه همکف، دستگاه شتاب دهنده برای رادیوتراپی خریداری و نصب شده است که امید می رود با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همدان هزینه مورد نیاز برای خرید دستگاه جانبی تامین و انتقال آن به همدان آسان شود.

سالانه بین ۳۰ تا ۳۵ هزار عمل جراحی در بیمارستان بعثت شهر همدان صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =