۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83596273
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۶ آذر آغاز ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در فارس

شیراز- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: ثبت‌نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در این استان ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه ۲۶ آذر ۹۸ آغاز خواهد شد.

جعفر زاهدی، دوشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: بر همین اساس افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت Tem.mrud.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.
وی هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن را تامین مسکن برای اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه دانست و ادامه داد: این طرح بر اساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی در اداره‌کل راه و شهرسازی فارس در دستور کار قرار گرفته و در زمین‌های متعلق به این اداره‌کل اجرا خواهد شد.
او اظهار داشت: سهمیه اداره کل راه و شهرسازی فارس در این طرح ۱۱ هزار و ۸۸۱ واحد است که ۲ هزار و ۹۸۹ واحد در قالب تولید مسکن مشارکتی، سه هزار و ۳۷۳ واحد در قالب واگذاری زمین ۹۹ ساله، ۴۹۰ واحد تامین زمین برای اقشار ویژه و همچنین یک هزار و ۶۷۲ واحد تکمیل واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام در قالب مشارکت را شامل می‌شود.
وی بیان کرد: واگذاری یک هزار و ۷۴۰ واحد نیز در قالب سایر تفاهم‌نامه‌ها و یک هزار و ۶۱۷ واحد نیز با استفاده از ظرفیت‌های بانکی مصوب انجام خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس درباره شرایط متقاضیان گفت: متقاضیان مسکن در این طرح باید از نخستین روز سال ۸۴ به بعد فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند و از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ نیز از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.
زاهدی افزود: همچنین فرد متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار و در صورتی که متقاضی، زن خود سرپرست است حداقل سن او باید ۳۵ سال باشد.
وی اظهار داشت: همچنین فرد متقاضی باید حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشد و برای دریافت تسهیلات بانکی نیز هیچگونه منع قانونی از جمله چک برگشتی و تسهیلات معوقه نداشته باشد.
وی اضافه کرد: توانایی تامین هزینه مازاد بر تسهیلات بانکی ساخت مسکن و امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه و همچنین توانایی پرداخت اقساط ماهیانه تسهیلات بانکی دریافتی از دیگر شروط لازم برای متقاضیان است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط