۱۵۰ میلیارد ریال برای مقاوم سازی مسکن روستایی گچساران اختصاص یافت

گچساران- ایرنا- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال امسال کمک بلاعوض و تسهیلات برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی این شهرستان اختصاص یافت.

حمدالله عباسپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی بنیاد مسکن تا پایان امسال ۴۰۰ واحد روستایی این شهرستان مقاوم سازی خواهد شد.

وی بیان کرد: ۲۰۰ باب از این تعداد واحد ها ی روستایی  از محل تسهیلات حوادث و زلزله مقاوم سازی خواهد شد.

عباسپور اظهار داشت:  برای ساخت این تعداد واحد روستایی  ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل حوادث و زلزله اختصاص یافت که تاکنون ۱۶۵ واحد مسکونی تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت هر کدام از این واحدهای مسکونی  ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد گفت: همچنین به متقاضیان ۱۸۰ کیسه سیمان رایگان توزیع خواهد شد.

عباسپور افزود: همچنین امسال ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات مقاوم سازی برای ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان  در نظر گرفته شد که تاکنون ۸۵ متقاضی  موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

وی ابراز کرد: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی روستایی  ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بازپرداخت پنج درصد و ۱۵ ساله برای مقاوم سازی هر واحدهای مسکونی فرسوده روستایی پرداخت می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: ۲ هزارو ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی معادل ۴۰ درصد واحدها در این شهرستان تاکنون مقاوم سازی شده است.

عباسپورافزود: هفت هزار واحد مسکونی روستایی در گچساران وجود دارد که تاکنون ۴۰ درصد آن مقاوم سازی شده است.
وی اظهار داشت: ۸۰۰ متقاضی روستایی هم اکنون پشت نوبت دریافت تسهیلات مقاوم سازی مسکن هستند.
عباسپور افزود: متقاضیان برای نوسازی و بهسازی مسکن خود در روستاهای شهرستان می‌توانند تسهیلات ساخت را دریافت کنند.

شهرستان گچساران دارای ۱۲۲ روستا و ۳۰ هزار نفر جمعیت روستایی، ۳۸ دهیاری و ۴۴ روستای دارای شورای اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =