شکایت دانشجویان از علی مطهری بررسی می‌شود

تهران-ایرنا- سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: تعدادی از دانشجویان از علی مطهری برای سخنرانی روز ۱۳ آبان شکایت کرده بودند، قرار شد وی برای بررسی این موضوع و ارائه توضیحات در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شود.

در حاشیه جلسه علنی امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی محمدجواد جمالی نوبندگانی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع خبرنگاران گفت: امروز شکایت آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد از جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام به دلیل نطق او بررسی شد. آقای رحیمی در نطق خود به تابعیت آقای کریمی قدوسی اشاره کرد، قرار شد از آقای رحیمی دعوت شود که برای رسیدگی به این موضوع در جلسه هیات حضور یابد.

جمالی نوبندگانی افزود: تعدادی از دانشجویان از آقای مطهری به دلیل اظهارات روز ۱۳ آبان در یکی از دانشگاه‌ها شکایت کرده بودند، قرار شد وی برای بررسی این موضوع و ارائه توضیحات در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شود.

نماینده فسا همچنین به شکایت دانشگاه آزاد اسلامی از بهروز بنیادی نماینده کاشمر اشاره کرد و گفت: این نماینده درباره استفاده از رانت برخی اعضای هیات‌ علمی برای تحصیل فرزندان خود اظهاراتی داشته است، هیات این اظهارات را خلاف وظیفه نمایندگی تشخیص نداد؛ بنابر این پرونده وی مختومه شد.

وی در ادامه به شکایت وزارت ارتباطات از حمیده زرآبادی نماینده قزوین مبنی بر افترا و تشویش اذهان عمومی به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اشاره کرد و افزود:  قرار شد از خانم زرآبادی برای ارائه توضیحاتی به این هیات دعوت شود.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: نیروی انتظامی نیز شکایتی از آقای مصطفی ذوالقدر نماینده میناب درباره سخنرانی او در مراسم عروسی در روستای «کرگان» از توابع میناب، مطرح کرد. گویا آقای ذوالقدر در اظهارات خود مباحثی درباره مبارزه با قاچاقچیان مطرح کرده بود که ناجا آن را توهین و افترا به خود اعلام کرده است. مقرر شد در این باره آقای ذوالقدر با حضور در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در این باره توضیح دهد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان همچنین به شکایت برخی ائمه جمعه شهرهای لارستان از جمشید جعفرپور اشاره و اظهار کرد: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان طبق بررسی‌های خود تشخیص داد که اظهارات وی خلاف وظایف نمایندگی نبوده و پرونده مختومه شد.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: وزارت اطلاعات شکایتی از آقای محمودصادقی شکایتی درباره پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای- به رغم توضیحات وزیر اطلاعات-  مطرح کرده است؛ آقای صادقی جلساتی با مظنونان قبلی این پرونده داشته و به آن‌ها قول‌های خلاف واقع داده است. همچنین برخی مطالب طبقه‌بندی شده درباره ترور دانشمندان هسته‌ای را بیان کرده است.

وی گفت: نیروی انتظامی از عبدالحمید خدری نماینده بوشهر شکایتی را مطرح کرده بود که هیات بعد از بررسی‌های میدانی اظهارات این نماینده را خلاف وظیفه نمایندگی تشخیص نداد. همچنین وزیر نفت هم شکایتی از آقای علی اکبر کریمی نماینده اراک مطرح کرده بود که هیات اینجانب را مامور صحبت با آقای زنگنه کرد، گزارش آن را به هیات ارائه دادم. قرار شد هیات مجددا برای تصمیم‌گیری نهایی جلسه تشکیل دهد.

نماینده فسا همچنین به نطق نماینده ماهشهر اشاره کرد و گفت:  هیات رییسه مجلس از هیات نظارت درخواست کرد نطق آقایان گلمرادی و جاسمی نمایندگان ماهشهر و کرمانشاه را بررسی کند که نطق آن‌ها همراه با ایجاد تشنج در مجلس بود. قرار شد از آن‌ها هم برای حضور در هیات نظارت جهت توضیحات دعوت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =