توریست سوئیسی : جاذبه های کم نظیر گردشگری کرمان غافلگیرم کرد

کرمان - ایرنا - لولا برناردونی( Lola Bernardoni) گردشگر سوئیسی که برای اولین بار و بمنظور دیدن کلوت های شهداد و تجربه طلوع و غروب در کویر به کرمان سفر کرده ، جاذبه های طبیعی کرمان را کم نظیر خواند و گفت: از دیدن این همه جذابیت های متنوع طبیعی و تاریخی متحیر و غافلگیر شدم .

این گردشگر خارجی که سابقه  مربی گری اسکیت را در کارنامه خود دارد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون حضورش در کرمان ، افزود: سال قبل به ازبکستان و تاجیکستان سفر کرده بودم و رویای سفر به ایران را در سر داشتم که  امسال موفق به آمدن به ایران شدم و یکی از هدف هایم سفر به کویر شهداد کرمان بود که طلوع تا غروب را در آن تجربه کنم.

 وی ادامه داد:  فکر نمی کردم که جاذبه های کرمان اینقدر زیاد باشد که مجبور به اقامت بیشتر در کرمان شوم.  

برناردونی افزود: در سفر به سمرقند، بخارا و آسیای مرکزی بود که با تعداد زیادی از ایرانیان که با دوچرخه سفر می کردند آشنا شدم و در آنجا بود که ایران را در برنامه سفرهایم قرار دادم.  

وی با بیان اینکه سفر به ایران برای من از سه جهت اهمیت داشت گفت: از صحرای ایران تعریف زیاد شنیده بودم و اینکه ایران معماری های زیبایی دارد و ارتباط برقرار کردن با مردمانش نیز بسیار راحت است شاید سه دلیل عمده ای بود که مرا برای سفر به ایران ترغیب کرد.  

لولا از کرمان به عنوان یکی از توقف های خوب در سفرش به ایران نام برد و گفت: از ۱۶ سالگی به دلیل علاقه شدیدی که به سفر داشتم درس را کنار گذاشتم تا بتوانم دنیا را کشف کنم چرا که نمی خواستم هیچ چیزی باعث شود تا جلوی این کشف را در زندگی ام بگیرد و از آن زمان به بعد تلاش کردم که برنامه "سفر" را در زندگی داشته باشم.

این گردشگر سوئیسی با بیان اینکه رفتن به سفر بدون یادگیری زبان سخت گفت: یادگیری زبان از جمله برنامه هایی بود که برای پیشبرد اهدافمان حین سفر تمرین می کردم و در حال حاضر که ۵۰ سال سن دارم به ۵ زبان فرانسوی، انگیسی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی مسلط هستم.

لولا با بیان اینکه تهران، اصفهان، یزد و شیراز و کرمان و کاشان در برنامه سفرهایم قرار دارد گفت: یک ماهی اسن که ایران هستم و انتخاب اصلی در کرمان "کلوت ها" بود اما در واقع آنچه که در سفر به آن علاقمند هستم قرار دادن روستاها و مکان های بکر در برنامه سفرم است چرا که فکر می کنم می توان با فرهنگ و رسوم مردم بومی مناطق مختلف آشنا شد و این برای من بسیار لذت بخش است به طوری که فکر می کنم  در حال مرور تاریخ هستم.  

این گردشگر سوئیسی افزود: چیزی که در کویر باید بسیار نسبت به آن دقت شود این است که نباید گذاشت کویر تبدیل به زباله دان شود و چون زمینی سطح و هموار دارد و بدون هیچ گیاهی است حتی اگر یک دستمال مچاله شده در آن باشد بسیار خودنمایی می کند و ذهن توریست و بازدید کننده از کویر را به مخاطره می کشد پس یکی از سرمایه گذاری هایی که می توان کرد برای تمیز بودن آن است.

وی همچنین استقبال گرم مردم و مهمان نوازی مردم ایران را دلیل بر خوش شانسی خود در این سفر دانست و گفت: صمیمیت و فرهنگ مردم بومی و زیبایی خیره کننده منطقه هایی چون کویر کرمان و مکان های دیدنی چون بازار کرمان که از همان بدو ورود بوی مطبوعی فضای آن را پر کرده بود که گویا از گیاهان دارویی بود حواس مرا به خود بسیار جلب کرد.

گردشگر سوئیسی افزود: بازار کرمان اینقدر کامل بود که از نظر من بیشتر از بازار به یک شهر سنتی شبیه بود و بازارچه ای که احساس می کردی واقعا در کوهستان لابه لای گیاهان دارویی قدم می زنی.

لولا با بیان اینکه مطمئنا باز هم ایران را در برنامه سفرهایم قرار خواهم داد گفت: سفر به ایران یک فرصت واقعی برای من بود که امیدوارم قدر این فرصت را دانسته باشم و شرکت در برنامه موسیقی سنتی که از بخش های مختلف کشور در کرمان برگزار شد نیز برای من بسیار زیبا و شگفت انگیز بود و چه خوب است در شهری تمام فرهنگ شهرهای دیگر نیز به نمایش گذاشته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =