۵۷ هزار حلقه لاستیک کامیون در کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: از ابتدای طرح توزیع لاستیک بین کامیونداران تاکنون ۵۷ هزار حلقه لاستیک در این استان توزیع شده است.

سیدعبدالرحمن حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد لاستیک به نرخ دولتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تامین و در نوبت‌های مختلف در اختیار رانندگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر استان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه روند توزیع لاستیک به رانندگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر استان همزمان با کشور اواخر تیر ۱۳۹۷ شروع شده است، افزود: در سال گذشته حدود ۱۴ هزار حقله توزیع شد و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۴۳ هزار حلقه لاستیک دیگر در اختیار این ناوگان قرار گرفته است.

حسینی اضافه کرد: هم اکنون نیز روند توزیع به صورت دوره ای پس از تامین لاستیک ادامه دارد اما با توجه به اینکه مشکلاتی در تامین لاستیک مینی‌بوس،  خاور و نیسان وجود دارد انتظار می‌رود سازمان صنعت، معدن و تجارت در این خصوص اقدام قابل توجهی برای رفع مشکلات نسبی رانندگان این خودروها انجام دهد.

توزیع لاستیک وارداتی در راستای تحقق مطالبات به حق رانندگان ناوگان حمل و نقل از سوی دولت در سراسر کشور انجام می شود و در هر نوبت توزیع حدود ۱.۵ درصد از سهمیه کشور به ناوگان این استان تخصیص داده می شود.

سالانه در این استان ۴۱ هزار حلقه لاستیک در ناوگان حمل و نقل باری و مسافر مصرف می شود که ۳۱ هزار حلقه آن مربوط به ناوگان باری و ۱۰ هزار حلقه نیز نیاز ناوگان مسافری است.

کردستان درای یک پایانه بار در شهر سنندج و یک پایانه سیمان در شهرستان بیجار و ۷۰ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا است، تعداد ناوگان بار طبق آمار ثبتی دارندگان کارت هوشمند پنج هزار و ۶۰۸ دستگاه و تعداد رانندگان بار آن نیز یک هزار و ۱۲۳ نفر است.

این استان دارای ۱۲ پایانه مسافری شامل سنندج، بیجار، قروه و دیواندره هر کدام ۲ پایانه و شهرستان های مریوان، دهگلان، کامیاران و سقز هر کدام یک مورد است.

در این استان ۲۶ شرکت حمل و نقل مسافر، ۱۲ شرکت و موسسه اتوبوسرانی و مینی بوسرانی و ۱۲ شرکت سواری به همراه ۶۷ موسسات و نمایندگی شعبه وجود دارد که ناوگان مسافری آن یک هزار و ۹۳۷ و چهار هزار و ۶۸ راننده مسافر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =