۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83596169
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس جدید هیات فوتبال کردستان انتخاب شد

سنندج - ایرنا - مجمع انتخابات ر یاست هیات فوتبال استان کردستان روز دوشنبه با حضور مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال برگزار و رضا رحمانی رییس فعلی این هیات برای یک دوره چهار ساله دیگر در سمت خود ابقا شد.

رضا رحمانی به عنوان تنها کاندیدای این پست، با کسب ۲۲ رای موافق از مجموع آرای اعضای مجمع برای دومین بار متوالی به عنوان رییس هیأت فوتبال کردستان انتخاب شد.

مجمع انتخابات ریاست هیات فوتبال کردستان بعد از حواشی زیاد، با حضور مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال برگزار و رضا رحمانی تک کاندیدای این پست، با کسب ۲۲ رای از ۲۳ آرای ماخوذه برای یک دوره چهار ساله دیگر به عنوان رییس هیات فوتبال کردستان انتخاب شد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: تمام کارهای ما طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال انجام شده و هیچگاه برخلاف این اصول اقدامی صورت نگرفته است.
حامد جولایی با بیان اینکه اساسنامه فوتبال با بقیه فدراسیون‌ها تفاوت دارد، اضافه کرد: طبق ماده ۲۴ اساسنامه، رییس هیات فوتبال بعد از چهار سال نیز می تواند ریس هیات باشد و تمام سرپرستان هیات‌های شهرستان‌ها نیز در انتخابات مجمع می‌توانند،  شرکت کنند.
وی به وضعیت فوتبال استان انتقاد کرد و اظهار داشت: همه باید با دلسوزی برای رشد و توسعه فوتبال استان تلاش کنیم ضمن اینکه نیاز است به پیشکستوان این ورزش نیز احترام بگداریم و از نظرات انان استفاده کنیم.  
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان افزود: نباید تنها به حرف زدن اکتفا کرد بلکه نیاز است به باشگاه‌های فوتبال استان در بخش مردان و بانوان کمک مالی کنیم چرا که درآمد اداره کل به ۲۰ میلیارد ریال هم نمی‌رسد.
جولایی با بیان اینکه وظیفه هیات فوتبال، تیمداری نیست، یادآور شد: با وجود کمبود اعتبارات از هر فرصتی برای کمک مالی به باشگاه های خصوصی و هیات های شهرستان ها استفاده کرده‌ایم.

رییس فدراسیون فوتبال هم با بیان اینکه فدراسیون در تنگنا قرار دارد و یادآور شد: تاکنون پنج دوره به جام جهانی صعود کرده‌ و راه را می‌شناسیم، بنابراین باز هم صعود مقتدرانه‌ای خواهیم داشت.
مهدی تاج بر پاسخگو بودن در برابر مردم تاکید کرد و گفت: مجموعه فوتبال فقط ما نیستیم و بنا نیست ما بهترین راه حل را برای پیشرفت این ورزش بدهیم پس شنیدن نقطه نظرات دیگران هم ضروری است.
وی به مسائل فوتبال کردستان نیز اشاره کرد و افزود: اصلی‌ترین مشکل این ورزش در استان مسائل مالی است چرا که واحدهای تولیدی بزرگ و سرمایه‌گذاران برای حمایت مالی از ورزش وجود ندارند.
تاج یادآور شد: در همین شرایط سخت و دشوار، تیم فوتبال بانوان کردستان در لیگ برتر خوب درخشیده و بازیکنان کردستانی از لحاظ تعداد، سهم زیادی در تیم ملی بانوان و فوتبال ساحلی دارند.
رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تک کاندیدا و چند کاندیدایی در انتخابات هیات فوتبال چندان مهم نیست، اضافه کرد: احترام به پیشکسوتان و شنیدن حرف آنان، لازم است اما هر نظری را نمی‌توان اعمال کرد.
تاج بر لزوم توجه رییس هیات جدید کردستان به فوتبال ساحلی استان تاکید کرد و گفت: در استان محدودیت مالی هست اما با کمترین امکانات، می‌توان بیشترین بهره‌برداری را داشت ضمن اینکه حضور تیم‌های باشگاهی کردستان در لیگ‌ها رایگان است.

رییس جدید هیات فوتبال کردستان نیز اظهار داشت: رفع تمرکز زدایی، جوان گرایی، فعال بودن تمام هیات‌های شهرستان‌ها در کنار رفع مشکلات مالی از جمله اقدامات انجام شده در طول فعالیت چهار سال گذشته است.
رضا رحمانی برگزاری کلاس های دانش افزایی مربیان، سازماندهی و نظارت بر مدارس فوتبال، بازدید دوره ای از شهرستان‌ها، مبارزه با بی اخلافی مدیران و مربیان را از برنامه خود در چهار سال دوره مدیریت جدید اعلام کرد و افزود: برای برگزاری مجمع هیچ کار غیرقانونی برخلاف اساسنامه انجام نشده است.  
برخی اعضای کانون پیشکسوتان فوتبال کردستان شامگاه یکشنبه در نشست خبری، در آستانه برگزاری مجمع انتخابات هیات فوتبال کردستان، نگرانی‌های خود را در رابطه با این انتخابات با اصحاب رسانه در میان گذاشتند و این رویداد را مهندسی شده عنوان کردند.
به گفته آنان، براساس بند ۲۳ اساسنامه فدراسیون فوتبال، انتخابات هیات حداکثر باید تا ۹۰ روز پس از پایان کار رییس(چهار سال) برگزار شود اما براساس گفته اعضای کانون پیشکسوتان فوتبال کردستان، ۱۰۰ روز از دوره چهار ساله مدیریت آن سپری شده ولی هنوز مجمع انتخابات برگزار نشده است و این موضوع برخلاف اساسنامه است.
البته اعضای این کانون تنها نسبت به این موضوع شاکی نبودند بلکه شرکت دوباره رییس قبلی هیات به عنوان تک کاندید و حمایتهای معنادار از وی، عدم پذیرش کاندیداهای دیگر توسط فدراسیون، دست چین بودن اعضای هیات فوتبال کردستان به نفع رییس قبلی را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.
در حال حاضر حدود ۱۰ هزار ورزشکار کردستانی سازمان یافته در رشته فوتبال فعالیت دارند و سه باشگاه آبیدر سنندج(لیگ دسته سوم)، آوالان کامیاران(لیگ دسته ۲) و وچان کردستان(لیگ برتر فوتبال بانوان) مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =