دشمنان در بستر فشار اقتصادی به دنبال تغییر باورها و اصول ملت هستند

تهران- ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: امروز دشمنان در بستر فشار اقتصادی به دنبال تغییر باورها، آرمان‌ها، اعتقادات، ارزش‌ها و اصول ملت بزرگ ایران اسلامی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، هفتمین جشنواره مالک اشتر سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع روز دوشنبه با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدضیاءالدین آقاجانپور رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار محمود تشکری دبیر اشراف فرماندهی معظم کل قوا و سردار عباس سه‌دهی رییس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح، در سالن شهدای سازمان صنایع دفاع برگزار شد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به سرنگونی نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران و استقرار نظام مقدس اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: بقای این نظام نیازمند قدرتی بوده و هست که بتواند کشور و نظام اسلامی را در برابر هر تهدیدی حفظ و آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی را در تراز تمدن نوین اسلامی به سمت تعالی پیش ببرد.

آقاجانپور، ایجاد تشکیلات سیاسی ایدئولوژیک (عقیدتی سیاسی) را یادگار امام راحل عنوان کرد و افزود: لازمه نظام اسلامی، داشتن ساختار اسلامی در تمامی ابعاد است و این موضوع در مورد نیروهای مسلح  که تأمین کننده امنیت و اقتدار و شکوه یک ملت هستند از حساسیت  بیشتری برخوردار است و بنابر همین اصل فرمانده معظم کل قوا فرمودند: «من نیروی مسلح مکتبی مبتنی بر ایمان، معنویت، روحیه جهادی و انقلابی می خواهم که بتواند در برابر هر تهدیدی ایستادگی کند.

وی با اشاره به نقش خطیر روحانیت در تعمیق آگاهی سیاسی، دینی و معرفتی ملت ایران در طول تاریخ عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و حضور روحانیون در سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح، این سازمان به عنوان بازوی معنوی اقتدار نیروهای مسلح در حوزه نشر و گسترش مفاهیم دینی، روشنگری‌های سیاسی، نظارت بر رعایت موازین شرعی در تمامی فرایندها، قوانین و دستوالعمل های مبتنی بر اسلام نقش خود را ایفا کرده است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع نقش این سازمان را در گزینش کارکنان و  مدیران مکتبی و ولایی موثر دانست و تصریح کرد: در نیروهای مسلح بهترین افراد با باور و ایمان راسخ گزینش می‌شوند تا با نگاه الهی و تکیه بر ظرفیت‌های معنوی و درونی بتوانند سد موانع و مشکلات را بشکنند و مسیر بازدارندگی فعال جمهوری اسلامی را با قدرت لایزال الهی و تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا ادامه دهند.

دشمنان در بستر فشار اقتصادی به دنبال تغییر باورها و اصول ملت بزرگ ایران اسلامی هستند

آقاجانپور فعالیت در مجموعه تحت فرماندهی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را افتخار نیروهای مسلح عنوان کرد و یادآور شد: وظایف و مسؤولیت ما در سازمان تحت امر ولی امر مسلمین بسیار سنگین‌تر است؛ چرا که اگر در جایی عملکرد نامناسبی داشته باشیم، این عملکرد، جلوه بسیار بدتری نسبت به سایر دستگاه‌ها خواهد داشت و بنابراین در نیروهای مسلح کوچکترین آسیب هم از منظر ما بزرگ است.

وی اظهار داشت: امروز دشمنان در بستر فشار اقتصادی به دنبال تغییر باورها، آرمان‌ها، اعتقادات، ارزش‌ها و اصول ملت بزرگ ایران اسلامی هستند و با عملیات روانی در پی دستیابی به اهداف شوم خود هستند.  

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ادامه داد: در این هجمه فرهنگی، معیشتی و سیاسی دشمن، عملکرد مجموعه‌های عقیدتی سیاسی و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید نمود عینی و تاثیرگذار در آحاد جامعه داشته باشد و به نقطه‌ای برسد که همگان سبک زندگی و رفتاری نیروهای مسلح را الگو قرار دهند.

آقاجانپور با بیان اینکه ارزشی کردن جامعه از طریق بسترسازی فرهنگی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسؤول است، خاطرنشان کرد: پیاده‌سازی جامعه ایرانی مبتنی بر فرهنگ و آرمان اسلام، لازمه‌اش سلامت عدالت اداری، عدم فاصله طبقاتی، دوری مسئولان از اشرافی‌گری، شایسته‌سالاری، اخلاق‌مداری و بسیاری از مولفه‌های دیگر است.

کشور نیازمند مدیران انقلابی برای پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی است

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و کشور نیازمند مدیران انقلابی برای پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی است با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه مجلس باید مجلسی باشد که بتواند در مقابل زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها و مرعوب نمودن و تطمیع کردن‌های قدرتمندان جهانی بایستد و مصالح کشور و ملت را محاسبه کند و دنبال آن برود؛ بر اهمیت شرکت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح در خط ولایت تأکید کرد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: فرمانده معظم کل قوا ارتقاء هشیاری، بصیرت دینی و انقلابی، پرورش فکری و اخلاقی و نظارت بر موازین شرعی به ویژه سلامت مالی و اقتصادی را از مجموعه عقیدتی سیاسی وزات دفاع انتظار دارند و ما نیز با تمام قوا با همکاری مجموعه وزارت دفاع تمام تلاشمان را برای تحقق اوامر فرمانده معظم کل قوا به کار خواهیم بست.

براساس این گزارش در پایان این مراسم از نفرات برگزیده جشنواره مالک اشتر درحوزه اشراف فرماندهی معظم کل قوا تقدیر به عمل آمد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =