وضعیت زندگی روستاییان زنجان بهبود یافته است

زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طی سال‌های اخیر خدمات قابل توجهی در راستای بهبود وضعیت زندگی روستاییان و پایداری فضاهای روستایی استان انجام شده که این امر نقش موثری در توسعه منطقه‌ای و ملی داشته است.

سجاد صنعتی منفرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روستاها در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقش محوری دارند، فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ویژه در حوزه عمران روستایی و اجرای طرح های توسعه ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت ها در روستاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی یادآورشد: بر این مبنا، توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستاییان است، که باید همه جانبه، مستمر و  متکی بر مشارکت و خود باوری روستاییان باشد.

صنعتی منفرد گفت: برای تحقق این امر باید زمینه مشارکت همه‌ جانبه، همکاری و همدلی بین اهالی روستا فراهم باشد و مسؤولان نیز با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات، رفاه و آسایش را برای روستاییان به ارمغان آورند و از فاصله طبقاتی بین زندگی خانوار روستایی و شهری بکاهند.  

وی با اشاره به اینکه، توسعه ملی هر کشوری در گرو توسعه روستایی آن کشور بوده و یک بحث مهم و حیاتی به شمار می آید، اظهار کرد: هر چه اقتصاد روستا پویاتر و شکوفاتر باشد فرایند توسعه و پیشرفت آن کشور مناسب‌تر خواهد بود و به همین علت است که در برنامه‌های توسعه‌محور اغلب کشورها، روستاها از ارکان مهم در توسعه پایدار به شمار می‌آیند.  
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی طرح‌های توسعه روستایی به خصوص با تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی نقش بسزایی در امر توسعه همه جانبه روستاها داشته است.

صنعتی منفرد خاطرنشان کرد:  در همین راستا بنیاد مسکن، توانسته است از این طریق گام های موثری را در جهت بهبود وضعیت کلان جامعه روستایی همراه با بسترسازی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بردارد و در نهایت موجبات نگه داشت جمعیت و مهاجرت معکوس روستاییان را فراهم کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =