۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83596096
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای قزوین برای گروه‌های حساس ناسالم شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل محیط زیست استان قزوین با اشاره به افزایش روند آلودگی هوای منطقه، گفت: هوای قزوین برای گروه‌های حساس ناسالم شده و شهروندان باید برخی نکات بهداشتی را رعایت کنند.

حسن عباس‌نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه در دو روز گذشته میزان آلودگی هوای قزوین روند افزایشی داشته و به همین جهت گروه‌های حساس از جمله کودکان و سالمندان باید نکات بهداشتی و ایمنی را جدی گرفته و آنها را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه برای کاهش بار آلودگی از مصرف سوخت‌های فسیلی در واحدهای صنعتی استان جلوگیری به عمل آمده، تصریح کرد: با دستور مدیران اجرایی بالادست، از واحدهای صنعتی خواسته شده تا به غیر از گاز به هیچ عنوان از سایر سوخت‌ها استفاده به عمل نیاورند.

عباس‌نژاد با تاکید بر خودداری از سفرهای غیرضروری مردم در سطح استان، اظهار داشت، از شهروندان استان قزوین خواسته شده تا کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کرده و از سفرهای غیرضروری نیز اجتناب ورزند.

مدیرکل محیط زیست قزوین خاطرنشان کرد: برای تهویه مناسب در منازل و تامین اکسیژن طبیعی لازم توصیه شده تا شهروندان نسبت به تهیه گلدان‌های طبیعی در محیط زندگی خود اقدام کنند.

افزایش آلودگی هوا از بامداد امروز /دوشنبه/ در قزوین تمای مدارس دوره‌های تحصیلی نوبت صبح استان به جز شهرستان آوج و مناطق الموت شرقی و غربی، طارم سفلی و کوهین را تعطیل کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =