شیوه‌نامه انضباطی ۹۸ در دانشگاه‌ها اجرا نمی‌شود

تهران- ایرنا- وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: شیوه نامه انضباطی جدید که امسال تصویب شد، در دانشگاه‌ها اجرا نمی‌شود.

منصور غلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره اجرا و اصلاح شیوه نامه انضباطی در دانشگاه ها اظهار داشت: دانشگاه‌ها هم اکنون شیوه نامه قبلی را اجرا می کنند و شیوه نامه جدید اجرا نمی شود.
وی تاکید کرد: وزارت علوم به همراه دانشگاه ها به دنبال رفع نگرانی های ایجاد شده در این شیوه نامه است و عجله ای هم برای آن نداریم.
وزیر علوم گفت: چارچوب شیوه نامه جدید با شیوه نامه قبلی تفاوتی ندارد؛ فقط دو تا سه نکته دارد که مبتلا به آن زیاد نیست.
غلامی بار دیگر بر این مساله تاکید کرد که فقط یک صدم درصد دانشجویان در طول سال دچار تخلفات انضباطی غیرآموزشی می شوند.
این مقام مسئول وزارت علوم افزود: هر چند آمار این تخلفات زیاد نیست، اما باید برای آن شیوه نامه ای وجود داشته باشد و در نتیجه تعجیل نمی کنیم.
وی همچنین به این نکته اشاره کرد که در اصلاح شیوه نامه انضباطی نظرات دانشجویان حتما اعمال و این شیوه نامه بازنویسی می شود.
به گزارش ایرنا، غلامی پیش از این اعلام کرده بود که هدف تدوین کنندگان این شیوه‌نامه بهبود روند رسیدگی به پرونده‌های انضباطی در دانشگاه‌ها و حفاظت از حقوق قانونی دانشجویان است و مسئولان دانشگاه‌ها باید در روند رسیدگی به پرونده های انضباطی نهایت دقت را در حفاظت از حقوق دانشجویان به کار بندند.
شیوه نامه جنجالی انضباطی ۲۷ مردادماه امسال به تصویب وزرای علوم و بهداشت رسید.
آیین نامه انضباطی دانشجویان سال ۷۴ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد که شیوه نامه آن سال ۸۸ به دانشگاه ها ابلاغ و شیوه نامه تازه، جایگزین شیوه نامه سال ۸۸ شد. این در حالی است که آیین نامه جدید انضباطی هنوز تصویب و ابلاغ نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =