۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83596040
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار درباره احتمال آبگرفتگی در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با فعالیت سامانه بارشی در این استان احتمال وقوع روان آب و آبگرفتگی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری وجود دارد.

فاطمه زارعی روز دوشنبه با اشاره به صدور اخطاریه جوی اداره کل هواشناسی استان خراسان جنوبی افزود: با نفوذ توده هوای ناپایدار به جو استان علاوه بر وزش تندباد، رگبار باران و رعد و برق نیز در اغلب نقاط خراسان جنوبی قابل پیش بینی است.

وی گفت: همچنین با ورود و تقویت این سامانه بارشی در ارتفاعات تشکیل مه و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: اوج فعالیت سامانه بارشی از صبح فردا (سه‌شنبه) تا ظهر چهارشنبه پبس بینی می‌شود که سبب وقوع روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر خواهد شد.

وی تصریح کرد: اغلب شهرستان‌ها به ویژه مناطق جنوب، بخش‌هایی از مرکز و شمال استان تحت تاثیر فعالیت این سامانه بارشی خواهند بود.

وی لغزندگی سطح جاده‌ها به ویژه در شروع بارش، روان آب و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، سیلابی شدن برخی مسیل‌ها، کاهش دید، اختلال در تردد، احتمال اصابت صاعقه و کاهش محسوس دمای کمینه صبح پنجشنبه و جمعه را از اثرات این سامانه بارشی ذکر کرد.

زارعی گفت: از روز چهارشنبه تا پنجشنبه این هفته علاوه بر کاهش محسوس دما بارش برف نیز در مناطق مستعد و ارتفاعات قابل پیش بینی است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز اسیتان بین ۲ و ۱۵ درجه سلسیوس متغیر بود اظهار داشت: در این مدت سربیشه با دمای منفی چهار و دهسلم نهبندان با ۲۱ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.

پرهیز از سفرهای غیرضرور، رعایت فاصله طولی مناسب با وسیله نقلیه جلو، عدم اطراق و چرای دام در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و جمع‌آوری باقیمانده محصولات کشاورزی و انتقال به مکان‌های سرپوشیده از توصیه‌هایی است که در اخطاریه جوی شماره ۱۰ اداره کل هواشناسی استان خراسان جنوبی آمده است.

سامانه بارشی از امروز (دوشنبه) در برخی استان‌ها از جمله جنوب کشور فعال شد و پیش بینی می‌شود تا روز پنجشنبه اغلب استان‌ها را فرا گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =