۵ کیلومتر از طرح بهسازی محور خوی- ایواوغلی به بهره‌برداری رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: قطعه سوم طرح بهسازی و تعریض محور خوی- ایواوغلی به طول پنج کیلومتر که بخشی از کریدور غرب کشور است با صرف ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

سیدمحسن حمزه‌لو روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعریض و بهسازی قطعه‌های یک، سه، چهار و پنج این طرح به اتمام رسیده و عملیات راهسازی در قطعه ٢ به طول ۶ کیلومتر و ۵٠٠ متر نیز در حال اجراست.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی محور خوی - قطور - رازی بیش از ٣٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی این طرح از بهمن سال گذشته آغاز شد و حدود ٢۴ ماه برای بهره‌برداری کامل از این طرح وقت لازم است.

مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: یک تونل به طول ۵۵۵ متر با ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار در این طرح پیش‌بینی شده‌است.

حمزه بیان کرد: حدود ۵۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای قطعه اول این طرح به طول ٢٩ کیلومتر و ۵۴۰ میلیارد ریال برای قطعه دوم آن در نظر گرفته شده‌است.

وی ادامه داد: تکمیل راه اصلی خوی - قطور - رازی تسهیل‌کننده ارتباط کریدور ترانزیتی شماره ۱۰ به شاخه اتصالی بسیار مهم منتهی به مرز ترکیه است.

وی تاکید کرد: با تکمیل این بزرگراه تردد مابین استان‌های شمال‌غرب کشور با مرز رازی در شهرستان خوی تسهیل می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح تعریض این جاده، چهار باند رفت‌وبرگشت در این مسیر ایجاد شده و علاوه‌ بر افزایش ایمنی، ترافیک جاده‌ای نیز تسهیل و از وقوع حوادث ناگوار رانندگی پیشگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: استانداردسازی مسیر دسترسی به پایانه مرزی بازرگان، توسعه شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای و تامین زیرساخت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در شمال‌غرب کشور از جمله مزیت‌های اجرای این طرح است.

مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان‌غربی است.

گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha