شکارچیان کل و کبک در دام محیط‌بانان ملایر

همدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: سه متخلف به علت شکار غیرقانونی یک راس کل و چهار قطعه کبک در منطقه حفاظت شده "لشگردر" دستگیر شدند.

عباس نجاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از اطلاع از ورود چند شکارچی متخلف به منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر موضوع به صورت ویژه رسیدگی شد.

وی اضافه کرد: محیط بانان به صورت نامحسوس در حال رصد و تعقیب این افراد بودند که به علت همزمانی این عملیات با غروب آفتاب و تاریکی شب، شناسایی متهمان ناتمام ماند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر بیان کرد: یگان های حفاظت محیط زیست ملایر در چند گروه اقدام به کمین و بستن مسیرهای خروج از منطقه حفاظت شده لشگردر کرده و شکارچیان را نیمه های شب هنگام خروج از این منطقه غافلگیر و دستگیر کردند.

نجاری ادامه داد: ماموران یگان حفاظت در بازرسی از خودرو متهمان ۲ قبضه سلاح گلوله زنی، چند عدد فشنگ غیرمجاز چهارپاره به همراه لاشه یک راس کل و چهار قطعه کبک کشف و ضبط کردند.

وی گفت: سه شکارچی غیربومی در بازجویی اولیه به تخلف خود اعتراف کردند که پس از تنظیم صورتجلسه متخلفان تحویل عوامل انتظامی شده و قاضی کشیک نیز حکم بازداشت آنها را تا زمان تکمیل پرونده صادر کرد.

منطقه حفاظت شده ۱۶ هزار هکتاری لشگردر در منطقه‌ای کوهستانی شرق و جنوب شرق ملایر استان همدان واقع شده و دارای گیاهان متنوعی از گونه‌های کوهستانی و گیاهان دارویی همچون کلاه میر حسن، گون، گل گندم، بروموس، علف بادبزنی، نخود وحشی، پیچک صحرایی، خاکشیر، میخک، کنگر، علف چای، زنبق وحشی، کاکوتی، اسپند، چوبک یا گل که، شکر تیغل، آلوچه وحشی، زالزالک وحشی و دیگر گونه‌های گیاهی از نوع گندمیان و تیره نعناعیان است.

همچنین وجود حیوانات وحشی همچون کل و بز، قوچ و میش و گوشتخوارانی نظیر گرگ، روباه، شغال، کفتار، تشی، گورکن و عقاب طلایی، جاذبه‌های جانوری منطقه لشگردر ملایر را دو چندان کرده است.

از ابتدای سال تاکنون سه پرونده شکار غیرمجاز در ملایر تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =