۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83595920
۰ نفر

برچسب‌ها

همدان سفیدپوش می‌شود

همدان- ایرنا - کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: با توجه به ورود ۲ سامانه بارش‌زا از سمت جنوب و غرب، ریزش برف از شامگاه دوشنبه در این استان آغاز و موجب سفیدپوش شدن بیشتر نقاط می‌شود.

محمدحسن باقری‌شکیب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعات آینده،تمام ابری همراه با بارش باران و ریزش برف، مه‌آلودگی، وزش باد و کولاک در گردنه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت این سامانه از ساعات بعد از ظهر دوشنبه بیشتر می‌شود و امشب با ریزش برف به اوج خود می‌رسد.

باقری‌شکیب با بیان اینکه این سامانه موجی از هوای سرد را وارد استان می کند، عنوان کرد: در پی فعالیت این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان کاهش یافته و دمای کمینه برخی از نقاط به هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مه‌آلودگی پدیده غالب این هفته همدان است، ادامه داد: در پی ریزش برف احتمال اختلال تردد وسایل نقلیه و آب‌گرفتگی معابر وجود دارد.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه روز چهارشنبه به تدریج از آسمان استان خارج می‌شود، ادامه داد: از این روز با افت شدید دمای هوا، یخ زدگی سطح معابر و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دلیل وزش باد در نقاط شمالی استان ممکن است در گردنه آوج کولاک رخ دهد که توصیه می‌شود رانندگان امکانات زمستانی را به همراه داشته باشند.

باقری شکیب بیان کرد: با توجه به افت شدید دمای هوای استان، توصیه می‌شود گلخانه داران دمای گلخانه خود را تنظیم و کنترل کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و تویسرکان با ۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =