برزیل در سال ۲۰۲۰ سفارت خود را از تل‌آویو به قدس منتقل می‌کند

تهران-ایرنا- دولت برزیل در تبعیت از کاخ سفید، به رژیم صهیونیستی اطمینان داد که سفارتخانه خود در مناطق اشغالی را در سال ۲۰۲۰ از تل‌آویو به بیت‌المقدس انتقال خواهد داد.

به گزارش روز دوشنبه تارنمای هاوانا تایمز، "ادواردو بولسونارو" فرزند ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل روز گذشته(یکشنبه) همزمان با افتتاح یک دفتر تجاری برزیل در بیت المقدس گفت: همان گونه که پدرم اعلام کرده سفارت برزیل به بیت المقدس در سال آینده میلادی انتقال می‌یابد.

وی این اقدام را طبیعی و عادی توصیف کرد.

ژائیر بولسونارو از زمان حضور در سمت ریاست جمهوری برزیل تلاش کرده روابط نزدیکی با آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر دستور انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس را در سال ۲۰۱۸ صادر کرده بود و بولسونارو نیز که از لحاظ تفکرات ایدئولوژیکی خود را همسو با ترامپ می داند، بر انتقال سفارت برزیل به بیت المقدس همواره تاکید داشته است. کارشناسان از بولسونارو به عنوان "ترامپ برزیل" یاد کرده اند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز که در این مراسم در کنار پسر بولسونارو حضور داشت، اعلام کرد که اسرائیل در حال حاضر بهتر از مردم و دولت کنونی برزیل دوست بهتری ندارد.

بولسونارو که از حامیان سرسخت نتانیاهو به شمار می رود، در جریان تبلیغات انتخاباتی‌ خود از انتقال سفارت برزیل به قدس در صورت پیروزی در انتخابات خبر داده بود.

به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی پیشتر در نشستی در شورای امنیت سازمان ملل متحد، به رأی گذاشته شد که در جریان آن تمامی اعضا به جز آمریکا، این اقدام تل آویو را محکوم کردند اما قطعنامه مربوطه با رأی مخالف واشنگتن وتو شد.

بولسونارو برای انتقال سفارت کشورش به قدس از سوی تولید کنندگان گوشت زیر فشار شدید قرار دارد؛ تولیدکنندگان بر این باورند که این اقدام، صادرات گوشت برزیل به کشورهای عربی را تحت الشعاع قرار خواهد داد. پیش تر نیز اتحادیه عرب در نامه ای به رئیس جمهوری منتخب برزیل به وی اعلام کرد که انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس بر روابط با اتحادیه عرب تأثیر خواهد گذاشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =